Akademicka Bydgoszcz jeszcze bliżej Piły

Data: 02-11-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Akademicka Bydgoszcz jeszcze bliżej Piły Rozpoczął się kolejny rok akademicki. W Młodzieżowym Domu Kultury „Iskra” odbyła się uroczysta inauguracja roku oraz dyplomatorium na Wydziale Gospodarki i Techniki w Pile. W uroczystości wzięły udział władze uczelni, a także doc. dr Marcin Kęsy, dziekan pilskiego Wydziału. Absolwenci studiów otrzymali dyplomy, a studenci pierwszego roku złożyli ślubowanie. Powiat pilski reprezentował podczas uroczystości starosta Eligiusz Komarowski: - Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy rozwija w Pile skrzydła i ma się tu coraz lepiej. To dobra informacja dla młodego pokolenia, które nie zawsze może pozwolić sobie na studiowanie daleko poza miejscem zamieszkania. Bogata oferta uczelni powinna być świetną zachętą dla niejednej osoby, chętnej do poszerzenia własnych horyzontów. Szkole życzę powodzenia i deklaruję chęć współpracy.

Jak wiemy, Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy (WSG) – najstarszej niepublicznej uczelni w stolicy sąsiedniego województwa, działając na podstawie Prawa o Szkolnictwie Wyższym, podjęła decyzję o powołaniu jednostki: Wydziału Gospodarki i Techniki z siedzibą w Pile, która od tego roku akademickiego zmieniła nazwę na Wydział Nauk Stosowanych w Pile. Decyzja o powołaniu Wydziału jest konsekwencją prowadzonej przez uczelnię polityki, której celem jest stałe podnoszenie jakości oferty edukacyjnej  i optymalne wykorzystanie potencjału organizacyjnego i naukowo-dydaktycznego.

Mieszczący się przy al. Niepodległości 2 w Pile Wydział kształci studentów oraz słuchaczy na kierunkach ekonomicznych – ekonomii i zarządzaniu oraz pedagogice, a realizowanych na następujących obszarach: Transport, spedycja, logistyka; Administracja i zarządzanie publiczne; Psychopedagogika. Uczelnia przygotowała specjalny program dla absolwentów pilskich uczelni na studiach II stopnia, w postaci studiów stacjonarnych w Bydgoszczy oraz studiów e-learingowych. Studenci zainteresowani kontynuacją nauki mogą wybrać spośród następujących obszarów: Ekonomia menedżerska, Gospodarka i administracja publiczna, Logistyka i ekonomika transportu, Kryminologia i Usługi społeczne. Uczelnia oferuje również studia podyplomowe dedykowane dla sektora administracji publicznej, służb mundurowych, nauczycieli, a także biznesu.