O nowej siedzibie pilskiej Policji

Data: 18-10-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

O nowej siedzibie pilskiej Policji We wtorek, 17 października, na zaproszenie Komendanta Powiatowego Policji w Pile mł. insp. Sebastiana Cichockiego, do obecnej siedziby Komendy przy ulicy Bydgoskiej zawitało wielu gości. Byli wśród nich zarówno samorządowcy, reprezentanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, a także poseł Grzegorz Piechowiak, który pełni funkcję przewodniczącego Parlamentarnego Zespołu do spraw Policji. Rozmawiano o potrzebie budowy nowej komendy.

Poseł Grzegorz Piechowiak podkreślił, że plan budowy nowej siedziby pilskiej komendy znalazł się w rządowym programie modernizacji służb mundurowych, a wsparcie ze strony samorządowców w realizacji inwestycji, może sprawić że plany te staną się faktem. Obecni na spotkaniu mogli się przyjrzeć wizualizacji budynku oraz przedstawić swoje obawy i oczekiwania.

- Zdaję sobie sprawę z tego, że remont budynku będącego w posiadaniu pilskiej Policji pochłonąłby ogromne środki, dlatego bardziej opłacalna jest inwestycja w nowy obiekt. Inicjatywa ta ma pełne poparcie Powiatu Pilskiego. Już teraz zapewniam, że sporządzę list intencyjny w tej sprawie, i wesprę proces budowy tak, jak będę potrafił najlepiej – zapewnił starosta Eligiusz Komarowski.

Jednocześnie starosta, wspólnie z obecnym na spotkaniu przewodniczącym Rady Powiatu w Pile Kazimierzem Wasiakiem, zadeklarowali przedstawienie radnym Rady Powiatu w Pile, propozycji sfinansowania w 33 procentach, sporządzenia dokumentacji projektowej inwestycji. W pozostałym zakresie sfinansowanie kosztów zaproponowano: gminie Piła (33 %) oraz pozostałym gminom powiatu pilskiego (łącznie 33%).

Starosta podkreślił także, że po raz pierwszy w historii Powiat Pilski, staje przed realną szansą zbudowania nowej komendy, i choć wcześniej z ziemi pilskiej parlamentarzystów z tekami ministrów nie brakowało, niestety się to nie udało.