Sejmik na wesoło

Data: 25-06-2012    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Sejmik na wesoło

O kiszeniu kapusty, o tym, jak zostać strażakiem, o weselu na Kujawach i o wielu innych historiach z życia wziętych, najczęściej przedstawionych bardzo humorystycznie, opowiadali widzom aktorzy, którzy w niedzielę gościli w Kaczorach. Okazją był XXIX Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych, zorganizowany w tamtejszym Gminnym Ośrodku Kultury. Na scenie wystawiono osiem spektakli przygotowanych przez artystów – amatorów.

Komisja uznała, że na wyróżnienie zasłużyły: teatr obrzędowy „Lubominianki” z Boniewa za spektakl „Jak z chłopoka zrobić strażoka” i zespół teatralny „Gościszowianie z Herodami” z Gościszewa, który wystawił sztukę „Pośnik”. W nagrodę obie grupy zostały nominowane do udziału w Sejmiku Centralnym. Ten odbędzie się w Tarnogrodzie – „Stolicy Teatrów Wsi Polskiej”.

Organizację imprezy wsparł finansowo Powiat Pilski.