Z naturą za pan brat

Data: 25-06-2012    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Z naturą za pan brat

Trzy dni trwała tegoroczna edycja „Naturaliska” – sztandarowej imprezy dla gminy Łobżenica, w której dobra zabawa przeplata się z dbałością o środowisko. Na niezwykle bogaty program wydarzenia złożyły się koncerty, konkursy, pokazy i wiele innych atrakcji. Nie zabrakło organizowanego w Trzeboniu Turnieju Sołectw. Z kolei boisko w Luchowie zajęli jeźdźcy konni, którzy uczestniczyli w skokach przez przeszkody. A wszystko zaczęło się i skończyło w łobżenickim amfiteatrze.

Podczas rozpoczęcia patroni imprezy, ze Starostą Pilskim Mirosławem Mantajem, wręczyli nagrody zwycięzcom konkursów, które odbywały się wcześniej. Rozstrzygnięty został również Festiwal Piosenki „O Zielony Liść Lata”. W poszczególnych kategoriach triumfowały: Ola Maćkowiak, Daria Krawczyk i Agnieszka Ryduchowska.

Każdy dzień „Naturaliska” kończył się zabawą taneczną. W trakcie imprezy działały również stoiska, na których prezentowały się między innymi: Koło Łowieckie „Dzik”, Związek Pszczelarzy i Koło Wędkarskie w Łobżenicy. Krótko mówiąc, działo się bardzo dużo. Gospodarze mogą być dumni ze swojego dzieła.