Niebawem nowa nawierzchnia drogowa z Leszkowa do Kaliny

Data: 20-09-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Niebawem nowa nawierzchnia drogowa z Leszkowa do Kaliny
Prace drogowe na odcinku Piła Leszków – Piła Kalina ruszyły na dobre. Jeszcze w piątek, 15 września zajmowano się wyrównywaniem mocno odkształconego profilu na części trasy, a od poniedziałku wykonawca - firma Redon z Nakła nad Notecią - kładzie pierwszą warstwę wyrównawczą. W ramach zadania planuje się położenie trzech takich warstw. Ponadto na jezdni znajdzie się oznakowanie poziome i wszelkie potrzebne zjazdy.

- Kolejny raz zamieniamy słowa w czyny i zapowiadany przez nas remont wdrażamy w życie. Już niedługo mieszkańcy powiatu pilskiego skorzystają ze zmodernizowanej drogi, po której wreszcie z przyjemnością będzie można jeździć. Nie da się ukryć, że ta trasa jest bardzo potrzebna naszej lokalnej społeczności – powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

- Co roku dokonujemy dużych inwestycji drogowych. Trasę z Kaliny do Leszkowa chcieliśmy naprawić już trzy lata temu, tym bardziej cieszę się, że wreszcie się udało. To ogromny sukces, ponieważ rozpoczęcie inwestycji wymagało wyrażenia zgody również od Polskich Kolei Państwowych, które w 70 procentach są właścicielami tego terenu – dodał wicestarosta Stefan Piechocki.

Warto przypomnieć, iż inwestycja, która polega na przebudowie drogi na odcinku 3 290 metrów, możliwa jest dzięki porozumieniu, które podpisano w maju tego roku. Inicjatywę Powiatu Pilskiego wsparły Gmina Piła oraz Skarb Państwa, reprezentowany przez Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe - Nadleśnictwo Kaczory. Szacowana wartość inwestycji wynosi 1,3 mln zł. Gmina i Powiat przekazały na ten cel po 500 tys. zł, pozostałą kwotę (300 tys. zł) wyasygnowało Nadleśnictwo Kaczory. Dodajmy, że inwestycja jest realizowana od 120. metra za przejazdem kolejowym w Pile Kalinie, ponieważ w przyszłym roku Gmina zrealizuje remont ulicy Młodych, który zostanie zakończony właśnie w tym miejscu. W ten sposób obie inwestycje się zazębią.

Zgodnie z zapisem w umowie, zakończenie prac na odcinku Kalina - Leszków przewiduje się do 30 listopada 2017 roku, ale jest szansa, że całość będzie można odebrać jeszcze w październiku.