Zmiany w pilskiej Policji

Data: 19-09-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Zmiany w pilskiej Policji Mł. insp. Sebastian Cichocki od kwietnia tymczasowo pełnił obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Pile. Dziś został nominowany na to stanowisko. To nie jedyne zmiany kadrowe w pilskiej Komendzie.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że Sebastian Cichocki związany jest z policją od 1991 roku i zdecydowaną większość swojej dotychczasowej służby spędził w Poznaniu. Był między innymi związany ze służbą śledczą w Komendzie Rejonowej Policji Poznań – Grunwald i z wydziałem dochodzeniowo – śledczym poznańskiej Komendy Wojewódzkiej. W 2009 roku stworzył Wielkopolski System Odzyskiwania Mienia.

Do zmiany doszło również na stanowisku I Zastępcy Komendanta. Insp. Sławomira Sobańskiego zastąpił kom. Mariusz Wiśniewski, który przez pięć lat był już związany z pilską Komendą, pełniąc w niej odpowiedzialną funkcję naczelnika wydziału kryminalnego. W lipcu poprzedniego roku powołano go na Zastępcę Komendanta w Wągrowcu. Teraz wraca do Piły, w której dawniej był też wykładowcą w Szkole Policji.

- Serdecznie gratuluję nominacji mł. insp. Sebastianowi Cichockiemu oraz kom. Mariuszowi Wiśniewskiemu. Życzę, by praca była dla panów interesującym i pełnym pozytywnych doświadczeń etapem zawodowej kariery. Niech te doświadczenia przekładają się na dobre wyniki i inicjatywy, które posłużą Komendzie Powiatowej Policji w Pile. Panu mł. insp. Sławomirowi Sobańskiemu dziękuję za pracę w pilskiej jednostce i życzę wielu sukcesów na nowym stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Chodzieży – powiedział Stefan Piechocki, wicestarosta pilski.