W Pokrzywnicy grali w tenisa

Data: 18-09-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

W Pokrzywnicy grali w tenisa W październiku ubiegłego roku powołano do życia Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Gądek, Kłoda i Pokrzywnica, które w celach statutowych przewidziało między innymi integrację mieszkańców, wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej oraz działalność na rzecz poprawy otoczenia kulturalnego i sportowego. Prezesem organizacji, zrzeszającej trzy miejscowości z gminy Szydłowo, została Elżbieta Kliber. Stowarzyszenie nie zamierza istnieć jedynie na papierze, dlatego działa bardzo prężnie, przygotowując dla mieszkańców kolejne atrakcje. Jedną z nich były zawody sportowe w Pokrzywnicy.

W sobotę, 16 września, w świetlicy wiejskiej w Pokrzywnicy odbył się Turniej Tenisa Stołowego pod patronatem Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego oraz Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Wsi Gądek, Kłoda i Pokrzywnica. Imprezę prowadził Jacek Kliś, a sędziowała młodzież. Pierwsze miejsce i Puchar Starosty zdobył Mirosław Sagan. Drugie miejsce oraz Puchar Członka Zarządu Powiatu Jerzego Wiesiołka otrzymał Karol Manszewski, natomiast trzecie miejsce i Puchar Członka Zarządu Powiatu Mirosława Pierko wywalczył Sebastian Cioch. Zwycięzcy otrzymali również nagrody. Po części oficjalnej prezes Stowarzyszenia zaprosiła wszystkich gości na biesiadę.

- Impreza, która połączyła rywalizację sportową ze spotkaniem przy stole, cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Humory dopisywały wszystkim. Po raz kolejny mieszkańcy udowodnili, że wspólnymi siłami można zrobić dużo dobrego dla ogółu – podsumował Mirosław Pierko, członek Zarządu Powiatu w Pile.