Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
BIP

„Biegaj z nami 2017” – przed nami jeszcze trzy etapy

Data: 13-09-2017    Drukuj     Udostępnij

„Biegaj z nami 2017” – przed nami jeszcze trzy etapy
Cykl biegów ulicznych i powiatowych „Biegaj z nami 2017”, któremu patronuje Eligiusz Komarowski - starosta pilski, ma już za sobą siedem etapów. Przed nami jeszcze trzy: w Miasteczku Krajeńskim (piątek, 22 września), Wysokiej (sobota, 30 września) i Pile (sobota, 11 listopada).

- Serdecznie zapraszam na kolejne biegowe wydarzenia w powiecie pilskim i jednocześnie dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w dotychczasowych. Cykl „Biegaj z nami”,organizowany przez Powiat Pilski po raz ósmy, udowadnia, że popyt na bieganie wciąż jest duży. W tym roku po raz drugi części biegów towarzyszą marsze Nordic Walking, które również przyciągają wielu zwolenników zdrowego stylu życia. Państwa obecność potwierdza, że warto nasz cykl promować i rozwijać – powiedział Stefan Piechocki, wicestarosta pilski.

Ostatnim etapem był VIII Bieg im. Ujskich Powstańców Wielkopolskich, zorganizowany tym razem we wrześniu. Dystans 10,5 kilometra pokonało 129 zawodników. W tym gronie najszybsi – można powiedzieć, że tradycyjnie – byli Miłosz Czechowicz (Piła) oraz Michalina Makowiecka (Kaczory), liderzy tegorocznej edycji „Biegaj z nami”. Imprezie towarzyszył marsz Nordic Walking na znacznie krótszym, bo czterokilometrowym dystansie. Najszybciej przebrnęli przez ten odcinek Grzegorz Przybysz z Popowa Kościelnego i pilanka, Agnieszka Janecka. Na marsz z kijkami zdecydowało się osiemnaście osób.

Warto podkreślić, że każdy z siedmiu dotychczasowych etapów ukończyło 81 osób (51 mężczyzn i 30 kobiet). Wśród kijkarzy na wszystkich trasach pojawiły się cztery panie i trzech panów. Dodajmy, że jest też osiem par małżeńskich, które biegły wspólnie od Równopola do Mirosławia. Gratulujemy i życzymy wytrwałości do końca sezonu!

Więcej statystyk można znaleźć na stronie www.biegajznami.pila.pl.