Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
BIP

Nowy akademik dla pilskiej Szkoły Policji

Data: 11-09-2017    Drukuj     Udostępnij

Nowy akademik dla pilskiej Szkoły Policji
Kamień węgielny wmurowany! W ten symboliczny sposób, 11 września rozpoczęła się budowa nowego domu akademickiego dla słuchaczy Szkoły Policji w Pile.
- To bardzo ważne wydarzenie dla tej jakże zasłużonej placówki, z którą z powodzeniem współpracujemy od wielu lat. Jestem pewien, że nowy akademik będzie tętnił życiem dla dobra miasta, powiatu, regionu i kraju, a kolejni słuchacze, którzy opuszczą mury Szkoły, zostaną doskonale przygotowani do służby – powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Budynek, który został zaprojektowany na planie litery L, będzie liczył pięć kondygnacji. Przewidziano w nim prawie 400 miejsc dla słuchaczy, z możliwością aranżacji poddasza na użytek kolejnych 73 osób. Na każdym piętrze, z wyjątkiem poddasza, znajdzie się również pokój dowódcy. W celu łatwej komunikacji, istniejący budynek zostanie zespolony z powstającym za pomocą łącznika na wysokości trzeciej kondygnacji. Umowę na wykonanie inwestycji podpisano 18 sierpnia. Realizacją zadania zajmie się przedsiębiorstwo Pil – Building. Inwestycja ma zostać oddana do użytku w 2019 roku.

Warto dodać, że światło dzienne ujrzą wkrótce plany budowy nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Pile. W przyszłym roku planowane są prace związane z projektowaniem budynku oraz uzyskaniem pozwoleń, a sama budowa rozpocznie się w 2019 roku. Nowa Komenda Powiatowa Policji ma stanąć za obecnym, poważnie zniszczonym budynkiem przy ul. Bydgoskiej. O szczegółach tych działań, które wesprze także Powiat Pilski, będziemy informować.