Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
BIP

Ponad tysiąc rowerów oznakowanych przed Starostwem!

Data: 06-09-2017    Drukuj     Udostępnij

Ponad tysiąc rowerów oznakowanych przed Starostwem!

Mimo niepewnej pogody, chętnych do udziału w drugiej akcji znakowania rowerów przy pilskim Starostwie było bardzo wielu. Łącznie w sierpniu i we wrześniu pilscy policjanci oznakowali dokładnie tysiąc pięć jednośladów! W pierwszy dzień nowego roku szkolnego ze swoimi rowerami przed urząd dotarło prawie czterysta osób.

- Ponownie możemy być bardzo zadowoleni z efektów akcji. Szczerze dziękuję wszystkim, którzy - nie zważając na chłód i deszcz - byli tego dnia razem z nami. Bardzo dziękuję policji, z panem komendantem, mł. insp. Sebastianem Cichockim na czele, a także radnym rady powiatu, którzy podjęli decyzję o sfinansowaniu tego wydarzenia. Dzięki środkom wygospodarowanym przez radnych, mogliśmy każdego właściciela roweru wyposażyć w kamizelkę odblaskową. Słowa wdzięczności należą się też Salonowi Rowerowemu Radosława Krugłego za darmowy serwis na miejscu – powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski, który był pomysłodawcą akcji.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że przed miesiącem nie wszyscy otrzymali kamizelki, ponieważ liczba chętnych przerosła oczekiwania organizatorów. Osoby, które chciałyby odebrać należną im kamizelkę, mogą zgłosić się do Starostwa z dokumentem potwierdzającym udział w sierpniowym znakowaniu.

O sensie znakowania przypomniał nadkom. Andrzej Latosiński, zastępca naczelnika wydziału prewencji pilskiej Komendy: - Oznakowany rower staje się znacznie mniej atrakcyjnym towarem dla złodzieja, bo przestaje być anonimowy. Kiedy taki pojazd trafia w nasze ręce, możemy go znacznie szybciej przypisać do właściciela.

Obie akcje – sierpniową i wrześniową - przygotowały wspólnie Komenda Powiatowa Policji w Pile oraz Powiat Pilski.