Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
BIP

W oczekiwaniu na wyjątkowe obchody

Data: 10-08-2017    Drukuj     Udostępnij

W oczekiwaniu na wyjątkowe obchody
Do Święta Wojska Polskiego pozostał niespełna tydzień. Dzisiaj (środa, 9 sierpnia) program uroczystości oraz planowane atrakcje przedstawili dziennikarzom Eligiusz Komarowski – starosta pilski, płk Cezary Balewski – komendant Regionalnej Bazy Logistycznej w Wałczu oraz jego zastępca, płk Marek Wiza. 

- W organizację wydarzenia zaangażowało się aż dziewięć jednostek wojskowych, w tym Orkiestra Wojskowa ze Szczecina, która zaprezentuje pokaz musztry paradnej. Wesprze nas również straż pożarna i policja, ale głównym bohaterem popołudnia będzie bez wątpienia wojsko. Zgromadzeni będą mogli przyjrzeć się sprzętowi wojskowemu. Przyjedzie Rosomak, pojawią się bezzałogowe statki powietrzne i wiele innych godnych uwagi wojskowych akcesoriów. Specjalne darmowe atrakcje zapewnimy najmłodszym. Zamki dmuchane to tylko jedna z nich. Za darmo będzie też można poczęstować się żołnierską grochówką. Uroczystość rozpocznie się o godzinie 12:00 polową Mszą świętą, natomiast koniec rodzinnego pikniku przewidujemy na 18:00. Serdecznie zapraszam na stadion przy Okrzei w Pile! – poinformował starosta Eligiusz Komarowski.

Płk Cezary Balewski, od miesiąca komendant Regionalnej Bazy Logistycznej w Wałczu, jest jednym z dowódców zaangażowanych w godne przygotowanie Święta: - Swój sprzęt zaprezentują jednostki z Wielkopolski i Pomorza Zachodniego. Będziemy do państwa dyspozycji, chętnie się z wami spotkamy i porozmawiamy – powiedział, po czym nawiązał do budowy wielkopowierzchniowego magazynu w Pile, za który Baza w Wałczu jest odpowiedzialna: - W październiku wszystko powinno być już gotowe. Znajdą się tam wszelkie środki zaopatrzenia. W magazynie zatrudnionych zostanie kolejnych 50 osób.

Przypominamy: we wtorek, 15 sierpnia zapraszamy na stadion przy Okrzei w Pile. Początek obchodów o godz. 12:00.