Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
BIP

Rozbiegana gmina Szydłowo

Data: 09-08-2017    Drukuj     Udostępnij

Rozbiegana gmina Szydłowo

W Starej Łubiance odbył się drugi etap Grand Prix Gminy Szydłowo, wspieranego finansowo przez Powiat Pilski. Tym razem był to IV Bieg i Marsz Trzeźwości. Zawody na dystansie 5,5 kilometra ukończyło dokładnie 202 biegaczy i kilkunastu chodziarzy, który swoje współzawodnictwo toczyli koleżeńsko, bez oglądania się na klasyfikację.

Dopisała pogoda. Główny organizator - Stowarzyszenie Biegaczy Gminy Szydłowo - zadbał o zmianę trasy, która, zwłaszcza po nawrocie, okazała się dość wymagająca, ponieważ obfitowała w liczne podbiegi. Swoje robił również wiatr. Przed rozpoczęciem zmagań, w budynku szkolnym odbyła się Msza święta w intencji zawodników, natomiast po zawodach, także w szkole, na sportowców czekał smaczny poczęstunek.

Teraz kilka słów o zwycięzcach. Najszybciej finiszował Krzysztof Zawistowski z Miasteczka Krajeńskiego (czas: 18:22), który wyprzedził Szymona Drożdża ze Starej Łubianki (18:35) i Michała Kustera z Wysokiej (18:51). W gronie pań triumfowała zaledwie piętnastoletnia Hanna Krajewska z Piły (22:29), zwyciężając Michalinę Makowiecką z Kaczor (23:02) oraz inną pilankę, Sylwię Plewę (23:10). Wygranych dekorowali między innymi członkowie zarządu powiatu w Pile, Jerzy Wiesiołek i Mirosław Pierko, który powiedział: - Gratuluję uczestnikom i organizatorom wspaniałej postawy. Powiat Pilski bardzo chętnie wspiera takie inicjatywy jak biegowe Grand Prix. Jednocześnie jesteśmy otwarci na kolejne propozycje, zapraszamy chętnych do współpracy.

Bieg i Marsz Trzeźwości zawsze odbywa się w pierwszą sobotę sierpnia – miesiąca, w którym wiele środowisk intensywniej apeluje o walkę z alkoholizmem. Jest to również środkowy etap Grand Prix Gminy Szydłowo. Ten minicykl rozpoczyna w kwietniu Papieski Bieg Przełajowy im. św. Jana Pawła II, a kończy Trudny Półmaraton im. Świętego Huberta. Tegoroczna edycja biegu na dystansie ponad 21 kilometrów została zaplanowana na sobotę, 28 października.