Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
BIP

Pilscy lekkoatleci wciąż na wysokich obrotach

Data: 08-08-2017    Drukuj     Udostępnij

Pilscy lekkoatleci wciąż na wysokich obrotach
Takie informacje bardzo lubimy. Kiedy w Londynie zaczynały się mistrzostwa świata w lekkiej atletyce, stolica naszego kraju gościła największe nadzieje „Królowej Sportu”.  Na stadionie AWF w Warszawie odbyły się finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W imprezie nie mogło zabraknąć reprezentantów  dwóch pilskich klubów: Gwardii i Gwdy Piła. I trzeba przyznać były to dla nich udane występy.

Na największe słowa uznania zapracowała Susane Lachele. Pochodząca z Miasteczka Krajeńskiego Gwardzistka ponownie spisała się na medal, broniąc tytułu mistrzyni Polski sprzed roku w biegu na 400 metrów przez płotki. Tym razem po złoto sięgnęła w czasie 61,22. – To drugi medal mistrzostw kraju zdobyty przez Susane w tym roku. W Toruniu nasza zawodniczka wybiegała srebro w biegu na 300 metrów podczas halowych mistrzostw Polski juniorek młodszych – informuje szczęśliwy Jerzy Żyliński, wiceprezes pilskiej Gwardii.

Mimo że kolejnych krążków zdobyć się nie udało, to świetnych wyników autorstwa pilan było więcej. Na wielkie słowa uznania zasługuje choćby postawa Dawida Borowika z pilskiej Gwdy, który w finale biegu na 400 metrów zajął czwarte miejsce, pieczętując lokatę rekordem życiowym: 49,26.

- Gratuluję Susanie oraz pozostałym naszym reprezentantom. Nie można zapomnieć o trenerach, z Romanem Marcinianiem, opiekunem złotej medalistki na czele. Jesteście wspaniałymi ambasadorami powiatu pilskiego i udowadniacie, że warto was wspierać. W 2017 roku Powiat Pilski przekazał na szkolenie lekkoatletów  Gwardii i Gwdy łącznie 60 tysięcy złotych. Młodym sportowcom życzę, żeby poszli w ślady naszej wspaniałej mistrzyni, Anity Włodarczyk – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Z Warszawy Gwardia Piła wyjechała bogatsza o 30 punktów we współzawodnictwie młodzieżowym. Gwda zdobyła zaledwie punkt mniej. Oba nasze eksportowe kluby potwierdziły tym samym przynależność do krajowej czołówki. Gratulacje!