Mistrzowie trzech rakiet

Data: 08-08-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Mistrzowie trzech rakiet
Dwa dni trwały zmagania w ramach II Pilskiego Racketlonu, któremu, podobnie jak przed rokiem, patronował Eligiusz Komarowski – starosta pilski. Jak informuje Mariusz Szczeciński, pomysłodawca i organizator imprezy, w Polsce sport łączący w sobie tenis ziemny, tenis stołowy i badminton po raz pierwszy pojawił się w 2004 roku. Ten charakterystyczny wielobój przeszczepili na rodzimy grunt Bogdan Mieżyński i Krzysztof Bobala ze Szczecina.

Tym razem na kortach Mario przy ulicy Dąbrowskiego 131 w Pile, gdzie niedawno oddano nowoczesne hale tenisowe, rywalizowało 31 dzieci i 17 dorosłych z Chodzieży, Złotowa, Szczecinka, Poznania, Wałcza i Piły. Rywalizacja była zacięta, ale prowadzono ją w bardzo sympatycznej atmosferze. Pod wrażeniem przebiegu współzawodnictwa był Przemysław Pochylski, etatowy członek zarządu powiatu w Pile: - Za nami wzorowo przygotowany turniej pod każdym względem. Mariuszowi Szczecińskiemu należą się duże brawa. Gratuluję wszystkim uczestnikom, a szczególnie mistrzom w poszczególnych kategoriach. Do zobaczenia za rok!

Zwycięzcy II Pilskiego Racketlonu pod patronatem Starosty Pilskiego:

- kategoria do 10 lat – Jakub Chmiel
- kategoria do 16 lat (chłopcy) – Mikołaj Hinca