Powiat Pilski otwarty na przedsiębiorców

Data: 04-08-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Powiat Pilski otwarty na przedsiębiorców Starosta pilski Eligiusz Komarowski spotkał się członkami Rady Izby Gospodarczej Północnej Wielkopolski - Zbigniewem Ryczkiem, właścicielem Grupy Asta i Tomaszem Tobołą, prezesem zarządu Pil-Building Sp. z o.o. Spotkanie poświęcone było dalszej współpracy samorządu powiatowego i gospodarczego, która każdej ze stron przynosi wiele korzyści.

- W mojej ocenie samorząd ma służyć przedsiębiorcom i bardzo chcę, żeby Powiat Pilski właśnie w ten sposób funkcjonował. Uważam, że pod tym względem czynimy stałe postępy. Staramy się skracać do minimum czas oczekiwania inwestorów, na przykład na decyzje związane z udzieleniem pozwoleń budowlanych czy rejestracją pojazdów. Dodatkowo systematycznie komputeryzujemy nasz urząd w celu wprowadzenia obsługi elektronicznej petentów. Już w najbliższych miesiącach uruchomimy narzędzia, dzięki którym wiele dokumentów geodezyjnych będzie można pobrać i opłacić elektronicznie, bez wychodzenia z własnego biura czy domu. Niedawno uruchomiliśmy też w Starostwie Biuro Obsługi Mieszkańców, po to by interesanci nie tracili czasu na poszukiwanie odpowiedniego wydziału, w którym mogą załatwić określoną sprawę – mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Głos przedsiębiorców jest niezwykle ważny, również w Radzie Powiatu, w której mają oni swoich reprezentantów. Tylko w gronie radnych koalicji Porozumienie Samorządowe – Polskie Stronnictwo Ludowe, jest kilku znaczących przedsiębiorców, dających wiele miejsc pracy w regionie.

- Jestem bardzo otwarty na każdego, kto pragnie tutaj rozwijać swoją firmę. Codzienną pracą, ja i moi współpracownicy, staramy się te słowa potwierdzać. Przecież wszyscy zdajemy sobie sprawę, że większa liczba zadowolonych inwestorów i przedsiębiorców to dodatkowy impuls do rozwoju dla naszego miasta i powiatu – dodaje starosta Eligiusz Komarowski.