Data: 11-06-2012    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Kolejka wąskotorowa w Białośliwiu to powiatowy rarytas. Zbudowana pod koniec XIX wieku dawno zmieniła swoją pierwotną funkcję, ale również dziś przyciąga setki turystów. Znakomitą okazją do odwiedzin tego wspaniałego zabytku była druga edycja Zlotu Miłośników Kolejek Wąskotorowych. Od czwartku do niedzieli na dworcu w Białośliwiu pojawiło się wielu mieszkańców regionu. Byli również goście z Niemiec, którzy po raz kolejny pomogli w przygotowaniu wydarzenia.

Największą atrakcję dla zwiedzających stanowiła, rzecz jasna, możliwość przejazdu kolejką na trasie Białośliwie – Kocik Młyn. Chętnych do skorzystania z nietypowego środka lokomocji było wielu. Po zakończeniu wyprawy ochoczo zwiedzano eksponaty i zaplecze wąskotorówki.

Z pewnością wydarzenie jest godne kontynuacji. Kto wie, być może w przyszłości uda się przedłużyć trasę kolejki?

Organizatorami Zlotu były: Towarzystwo Wyrzyska Kolejka Powiatowa, Powiat Pilski, Gmina Białośliwie, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu oraz Przewozy Regionalne.