Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
BIP

Akordeony zagrały w Białośliwiu

Data: 17-07-2017    Drukuj     Udostępnij

Akordeony zagrały w Białośliwiu
Towarzyskie Spotkanie Akordeonistów to cykliczna impreza o zasięgu regionalnym. Dzięki niej, już od 18 lat na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Białośliwiu miłośnicy gry na akordeonie mają okazję zaprezentować swoje umiejętności. Również od lat wydarzenie wspiera finansowo Powiat Pilski.
- Celem przedsięwzięcia jest prezentacja amatorskiego ruchu artystycznego, twórców regionalnych, muzyków ludowych, a także popularyzacja akordeonu i muzyki akordeonowej. Jest to również wydarzenie towarzyskie. Przyjeżdżają do nas akordeoniści z całymi rodzinami – poinformowała Natalia Michalska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Białośliwiu.
 
W spotkaniu wzięło udział 11 uczestników, w wieku od 16 do 84 lat. Ich występy oceniali dwaj kompetentni jurorzy: Małgorzata Częstochowska i Paweł A. Nowak. Werdykt był następujący: w kategorii do 21. roku życia zwyciężył Miłosz Częstochowski, natomiast w grupie starszej (powyżej 50. roku życia) triumfował Włodzimierz Kukuła.
 
Impreza zawsze odbywa się w przyjacielskiej atmosferze. Są też koncerty. W tym roku wspaniały pokaz gry na akordeonie zaprezentował Paweł A.Nowak z Sulęczyna, laureat wielu krajowych i międzynarodowych konkursów oraz festiwali, dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie i pomysłodawca Muzeum Akordeonu w Kościerzynie. Pan Paweł to właściciel prywatnej kolekcji akordeonów - posiada ponad 330 eksponatów z całego świata. Najstarsze pochodzą z lat 20. XIX wieku.
 
Serdecznie gratulujemy wykonawcom i organizatorom!