„Młodzi Zdolni” uczniowie szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Pilskiego

Data: 23-06-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

„Młodzi Zdolni” uczniowie szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Pilskiego Dziś w redakcji Tygodnika Pilskiego odbyło się podsumowanie plebiscytu „Młodzi Zdolni”, który adresowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu pilskiego. Patronował mu starosta pilski Eligiusz Komarowski, dzięki któremu zwyciężczyni plebiscytu pojedzie do Parlamentu Europejskiego na zaproszenie europosłanki Krystyny Łybackiej.

Do plebiscytu zgłoszonych zostało 26 uczniów, na których swoje głosy mogli oddawać czytelnicy Tygodnika Pilskiego. Dziś w redakcji gazety nagrodzono jego laureatki. W spotkaniu uczestniczyli również ich rodzice, a także partnerzy, którzy wsparli to przedsięwzięcie: starosta pilski Eligiusz Komarowski, Grzegorz Schaumkessel, właściciel OSK Torque oraz asystent europosłanki Krystyny Łybackiej.

- Wszyscy uczestnicy tego plebiscytu to uczniowie niezwykle ambitni, zdolni, aktywni i pracowici, przed którymi rysuje się wspaniała przyszłość. Są chlubą swoich rodziców, nauczycieli i szkół Powiatu Pilskiego. W mojej ocenie stanowią też doskonały przykład dla innych, że otwarty umysł, pasja i ciężka praca są wciąż doceniane w naszym społeczeństwie. Gratuluję im tego docenienia i życzę powodzenia na dalszej, edukacyjnej drodze – powiedział starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Pierwsze miejsce w plebiscycie „Młodzi Zdolni” zajęła Paulina Żegała, absolwentka Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Pile, która wygrała wycieczkę do Brukseli. W nagrodę otrzymała również dofinansowanie w wysokości 500 złotych do kursu prawa jazdy. Paulina była uczennicą klasy policyjnej, a na świadectwie szkolnym miała średnią 5,06. Startowała w wielu konkursach: turnieju klas policyjnych, wiedzy o Józefie Piłsudskim oraz w olimpiadzie ekologicznej. Reprezentowała też szkołę na zawodach sportowych. Jest stypendystką Starosty Pilskiego.

Drugie miejsce w plebiscycie „Młodzi Zdolni” zajęła Jagoda Jabłońska, uczennica Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Pile. Nagrodą dla Jagody było dofinansowanie do kursu prawa jazdy w wysokości 300 złotych. Jagoda ukończyła II klasę o profilu społeczno-medialnym, a na swoim koncie ma wiele osiągnięć m.in.: publikacje w międzynarodowym czasopiśmie „Pod wiatr”, jest laureatką wojewódzkiego konkursu "Porozmawiajmy o tym jak było - stan wojenny widziany oczyma młodzieży”, laureatką regionalnego konkursu radiowego, przygotowywała i prowadziła cykl wywiadów pt. „Podwieczorek z Pasją” pod patronatem Tygodnika Pilskiego. Jest też uczennicą Państwowej Szkoły Muzycznej II Stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile w klasie fletu

Trzecie miejsce wywalczyła Paulina Błauciak, uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Pile. Nagroda to dofinasowanie do kursu prawa jazdy w wysokości 200 złotych. Paulina Błauciak ukończyła trzecią klasę technikum logistycznego. Znalazła się w pierwszej grupie uczniów, którzy mogli odbyć staż zawody w firmach logistycznych w Bolonii we Włoszech. Paulina jest laureatką wielu konkursów m.in. zdobyła II miejsce w powiatowym konkursie wiedzy konsumenckiej, zwyciężała w konkursach prozdrowotnych, jej zdjęcie zajęło I miejsce w konkursie fotograficznym z okazji Powiatowych Obchodów Dnia Zdrowych Piersi. Była również wolontariuszką w pilskim schronisku.

GRATULUJEMY!