Mieszkańcy DPS-ów powitali lato

Data: 22-06-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Mieszkańcy DPS-ów powitali lato Festyny rekreacyjno – integracyjne  dla mieszkańców domów pomocy społecznej z powiatu pilskiego to bardzo miła i starannie pielęgnowana tradycja. W Domu Pomocy Społecznej w Chlebnie (gmina Łobżenica) od lat organizowane są „Świętojanki”, które – jak nakazuje kalendarz – odbywają się wraz z nadejściem lata.

W tym roku, w programie festynu znalazł się konkurs na najpiękniejszy wianek, przegląd piosenki letniej, szukanie kwiatu paproci, puszczanie wianków na rzece Lubczy oraz zabawa taneczna dla uczestników spotkania.

W czasie festynu, bawiących się mieszkańców odwiedzili goście. W tym gronie były też władze powiatu pilskiego, reprezentowane przez Kazimierza Wasiaka, przewodniczącego Rady Powiatu w Pile oraz Stefana Piechockiego, wicestarostę pilskiego, który powiedział: - Początek lata dla mieszkańców DPS był bardzo sympatyczny. Dopisały pogoda i nastroje. Miło mi, że mogłem w tym festynie osobiście uczestniczyć.

Dom  Pomocy Społecznej w Chlebnie położony jest w urokliwym, zabytkowym parku. Zamieszkuje w nim 80 kobiet niepełnosprawnych intelektualnie. Wyposażenie Domu oraz centrum rehabilitacji wraz z atrakcyjnym otoczeniem dają wspaniałe  możliwości zamieszkiwania i dbania o kondycję zdrowotną.