Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
BIP

Srebrny jubileusz Domu Pomocy Społecznej w Pile

Data: 16-06-2017    Drukuj     Udostępnij

Srebrny jubileusz Domu Pomocy Społecznej w Pile
Na co dzień w Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Pile stale przebywa 70 mieszkańców oraz ich opiekunowie, pracownicy, służba medyczna i wolontariusze. W piątek, 16 czerwca ta grupa była znacznie liczniejsza, a stało się tak z okazji jubileuszu 25-lecia Domu. Rocznicowym obchodom towarzyszyło 24. spotkanie rodzin i przyjaciół DPS pod nazwą „Jesteśmy Razem”.

Starannie przygotowaną uroczystość rozpoczęła msza święta dziękczynna, której przewodniczył ksiądz biskup Krzysztof Włodarczyk. Po zakończeniu Eucharystii i powitaniu gości, wśród których znalazła się liczna reprezentacja władz powiatu,  głos zabrał Eligiusz Komarowski, starosta pilski, będący, wraz z Zarządem Powiatu w Pile, organem prowadzącym DPS im. Jana Pawła II: - Bardzo dziękuję państwu za obecność. Przede wszystkim dziękuję mieszkańcom, opiekunom, pracownikom i kadrze zarządzającej, którzy są związani z Domem na co dzień. Dziękuję rodzinom mieszkańców oraz wszystkim gościom. Trudno objąć was wszystkich wzrokiem. To najlepiej pokazuje, że ten dom nie bez powodu kojarzy się z ciepłem i opiekuńczością. Życzę, żeby zawsze tutaj tak było. Dziękuję organizatorom dzisiejszego przedsięwzięcia oraz wszystkim, który ten DPS przez ćwierć wieku tworzyli.  

Poźniej powstał wyjątkowo długi łańcuch życzeń i gratulacji, które na ręce starosty, a także Bogusława Mikity - dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Pile i Bożeny Świniarskiej – przewodniczącej Samorządu Mieszkańców, złożyli uświetniający jubileusz goście. Gratulację przyjęli również Waldemar Jordan – były wojewoda pilski, który 10 grudnia 1990 roku wydał decyzję o utworzeniu Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych w Pile, a także poprzedni dyrektorzy pilskiego DPS.

Na deser zgromadzeni wysłuchali koncertu Yasminy, utalentowanej skrzypaczki, absolwentki Royal Academy of Music w Londynie. Radosną uroczystość domknął piknik, który muzyką ubogacił doskonale znany pilski muzyk, Stanisław Maliński.