„Biegaj z nami” na półmetku

Data: 14-06-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

„Biegaj z nami” na półmetku
Piąty w tym roku i zarazem ostatni przed wakacyjną przerwą etap „Biegaj z nami 2017” odbył się w gminie Wyrzysk. Po Biegu „Olka”, upamiętniającym postać Edmunda Wojciechowskiego, niezapomnianego działacza Ludowych Zespołów Sportowych na ziemi wyrzyskiej, cykl, któremu patronuje Eligiusz Komarowski - starosta pilski, jest na półmetku.

Wyścig z Wyrzyska do Osieka i z powrotem odbył się na innej trasie niż w poprzednich latach. Ze względu na remont drogi asfaltowej, trasa w większości wiodła polami i była o przeszło dwa kilometry dłuższa od ubiegłorocznej. Fantastyczny finisz zafundowali kibicom pilanin Miłosz Czechowicz i Michał Kuster z Wysokiej, który rzutem na taśmę, dosłownie o centymetry wyprzedził na kresce swojego rywala. W gronie pań najszybsza okazała się utytułowana lekkoatletka z Wyrzyska, Sandra Szpott. Kategorią premiowaną była tym razem grupa czterdziestolatków. Ufundowane przez Powiat Pilski złote medale odebrali Tomasz Radtka z Łobżenicy i Anna Skrzypczak z Piły.

Imprezą towarzyszącą biegowi był marsz Nordic Walking, w którym po zwycięstwo sięgnęli Gracjan Zygmunt i Grażyna Jasoń (oboje z Piły). Im oraz pozostałym laureatom gratulowała między innymi Iwona Schulz, radna Rady Powiatu w Pile. Powinszowania dla triumfatorów przekazywały również władze gminy Wyrzysk oraz rodzina patrona biegu.
Godny podkreślenia był fakt przeniesienia serca imprezy na stadion Klubu Sportowego „Łobzonka”. Nowa lokalizacja biura zawodów oraz linii startu i mety spotkała się z bardzo przychylnym przyjęciem ze strony uczestników.
A kolejny etap „Biegaj z nami” – Pilski Bieg Przełajowy im. Jerzego Adamskiego czeka nas w sobotę, 26 sierpnia.