Data: 25-05-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

4 miliony złotych dofinansowania na budowę sali gimnastycznej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Pile! To już pewne! 22 maja w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu została podpisana umowa na dofinansowanie budowy sali gimnastycznej wraz infrastrukturą towarzyszącą i zagospodarowaniem terenów przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Pile ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2010. Kwota dofinansowania wynosi 4 miliony złotych. Całkowita wartość inwestycji to 7 milionów 300 tysięcy złotych. Umowę w imieniu Powiatu Pilskiego podpisali: starosta Eligiusz Komarowski, etatowy członek zarządu Przemysław Pochylski i skarbnik Tomasz Pawłowski.

- Podpisanie umowy na dofinansowanie realizacji tej inwestycji, które jest efektem skutecznego aplikowania o środki zewnętrzne, pozwoliło nam już na ogłoszenie przetargu na jej wykonanie. To wręcz historyczne wydarzenie, ponieważ na salę sportową z prawdziwego zdarzenia od wielu lat czekają podopieczni Ośrodka wraz z rodzicami, a także pracujący tu nauczyciele. Teraz ich marzenia o godnych warunkach do nauki i rehabilitacji w końcu się spełniają – mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Realizacja inwestycji rozpocznie się  w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Prócz sali gimnastycznej powstaną też sale terapeutyczne takie jak: sala doświadczania świata, sala do terapii sensorycznej, sala korekcyjna oraz logopedyczna. Ponadto wybudowane zostaną nowe boiska - wielofunkcyjne i do siatkówki, a także skocznia do skoku w dal, plac rehabilitacyjny oraz ogród polisensoryczny. Dodatkowo na terenie Ośrodka wykonana zostanie nowa kanalizacja, wybudowane będą drogi dojazdowe i ciągi piesze. Na całym terenie pojawią się również nowe nasadzenia i mała architektura.

Pierwsze zajęcia w nowej sali gimnastycznej Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przy ul. Śniadeckich w Pile powinny się odbyć na początku września 2018 roku.