Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
BIP

MLEKOTEKA po raz pierwszy w stolicy powiatu pilskiego

Data: 18-05-2017    Drukuj     Udostępnij

MLEKOTEKA po raz pierwszy w stolicy powiatu pilskiego Po raz pierwszy Piła włącza się w obchody Tygodnia Promocji Karmienia Piersią, w ramach których w dniach od 22 maja do 3 czerwca obywać się będzie szereg przedsięwzięć pod wspólnym hasłem MLEKOTEKA. Lokalną organizatorką akcji jest dyplomowana promotorka karmienia piersią Agnieszka Fechner, mama trójki dzieci. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął starosta pilski Eligiusz Komarowski.
 
MLEKOTEKA w Polsce powstała w 2014 roku. Są to coroczne działania promujące karmienie mlekiem kobiecym oraz zdrowe sposoby rozszerzania diety niemowląt.
 
- Celem akcji jest zwiększanie świadomości oraz wiedzy na temat korzyści karmienia piersią i wartości mleka kobiecego. Istotną kwestią jest także stwarzanie przestrzeni otwartej dla każdej mamy, niezależnie od tego czy karmi piersią czy butelką, swoim mlekiem czy formułą mlekozastępczą – informuje Agnieszka Fechner. 
 
Uczestnicy akcji MLEKOTEKA będą mogli wziąć udział w otwartych i bezpłatnych spotkaniach i warsztatach ze specjalistami, m.in.: fizjoterapeutą dziecięcym, farmaceutą, doradcą laktacyjnym, psychologiem, ratownikiem medycznym, braffitterką, neurologopedą czy doulą. Na każdym warsztacie będzie czas na zadawanie pytań i swobodną rozmowę. Ważnym punktem akcji będzie też projekcja filmu dokumentalnego pt. "Microbirth - poród w skali mikro" (1 czerwca, godz. 17:00, sala MDK „ISKRA”), po którym odbędzie się panel dyskusyjny ze specjalistami: położną, neonatologiem i ginekologiem. Dokument opiera się na wypowiedziach i badaniach amerykańskich naukowców, pokazujących, jak wielki wpływ na nasze zdrowie ma sposób, w jaki się rodzimy. 
 
- Akcja MLEKOTEKA to doskonała okazja, aby zaczerpnąć rzetelnej wiedzy z różnych dziedzin bliskich rodzicielstwu oraz spotkać się z innymi mamami. Serdecznie zapraszamy – dodaje Agnieszka Fechner.
 
Spotkania i warsztaty odbywać się będą w sali Biura Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych przy ul. Okrzei 9 w Pile. Szczegółowy harmonogram akcji dostępny jest na plakatach, profilu facebookowym @Mlekoteka w wydarzeniach, a także na stronie internetowej www.powiat.pila.pl oraz www.mamilla.pl.