Powiat pilski bliżej Poznania

Data: 17-05-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Powiat pilski bliżej Poznania
Konkurs fotograficzny „Powiat Pilski, jakiego NIE/znamy”, o którym pisaliśmy już kilka miesięcy temu, zwieńczyła efektowna wystawa nagrodzonych dzieł. Najpierw wyróżnione prace obejrzała publiczność we wszystkich gminach powiatu, teraz przyszedł czas na Poznań. W otwarciu wystawy wewnątrz gmachu Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego wziął udział między innymi Przemysław Pochylski, etatowy członek zarządu powiatu w Pile. Warto przypomnieć, że organizację konkursu wsparł Powiat Pilski, a patronował mu starosta Eligiusz Komarowski.

- Duże słowa uznania należą się uczestnikom, a przede wszystkim panu Arturowi Łazowemu, prezesowi stowarzyszenia EFFATA, bez którego ani konkurs, ani wystawa nie ujrzałyby światła dziennego. Zaprezentowane fotografie dają nowe życie obiektom, o których mało kto już pamięta albo które prezentują miejsca szczególne, warte uwagi. Na pewno była to inicjatywa zasługująca na gratulacje – powiedział Przemysław Pochylski.

Na konkurs wpłynęły 293 fotografie, wykonane przez 41 autorów. Najmłodszy uczestnik miał 10 lat, a najstarszy 73. Na wystawie zaprezentowano kilkadziesiąt prac laureatów. Główną nagrodę w wysokości 1000 złotych, ufundowaną przez Powiat Pilski i Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Pile, otrzymał Tadeusz Rzepka. Fotografie jego autorstwa przedstawiają nieco zapomniane, zabytkowe obiekty architektoniczne na terenie powiatu pilskiego. Tadeusz Rzepka otrzymał też nagrodę „Fotokreatora”, przyznaną przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.

***

Organizatorzy konkursu „Powiat Pilski, jakiego NIE/znamy” (skład komisji): Foto Grupa Twórcza przy Stowarzyszeniu Inicjatyw Społecznych EFFATA, Powiat Pilski, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Pile, Miasto i Gmina Łobżenica, Gmina i Miasto Ujście, Miasto i Gmina Wyrzysk, Miasto i Gmina Wysoka, Gmina Białośliwie, Gmina Miasteczko Krajeńskie, Gmina Szydłowo, Lokalna Grupa Działania „Krajna nad Notecią”, Towarzystwo Miłośników Miasta Piły, Młodzieżowy Dom Kultury w Pile, Foto - ZARANEK, Foto - DANIEL, Foto - LABOR, FLESZKOMP.pl, Firma WYPIG, OPUS Design, Krzysztof Paszyk - poseł na Sejm RP, Księgarnia Jan LUS.