Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
BIP

Święto radości w Łobżenicy

Data: 16-05-2017    Drukuj     Udostępnij

Święto radości w Łobżenicy
Powiatowy Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych ma bogatą historię, tegoroczna edycja była już czternastą. Tym razem uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej, mieszkańcy domów pomocy społecznej oraz inne osoby, związane na co dzień z ośrodkami wsparcia dla potrzebujących – zarówno personel, niepełnosprawni, jak i zaproszeni goście - spotkały się w łobżenickim Parku Miejskim. Dopisała pogoda, wreszcie zaświeciło długo oczekiwane słońce.
Uroczystość, której patronował Eligiusz Komarowski – starosta pilski, rozpoczęła msza święta w kościele pw. Świętej Trójcy. Stamtąd barwny korowód uczestników święta przemieścił się do Parku, gdzie część bohaterów przygotowała program artystyczny. Swój repertuar zaprezentował WTZ Liszkowo (współorganizator Dnia Godności), a także szkoły podstawowe z Fanianowa, Łobżenicy i Wiktorówka. Później przyszedł czas na konkurencje rekreacyjno – sportowe oraz zabawę taneczną na świeżym powietrzu, o którą zadbał zespół „Przeznaczenie”. Podkreślić należy, że osoby z dysfunkcjami mogły liczyć na wspaniałą opiekę, którą zagwarantowało im grono nastoletnich wolontariuszy.
- Gratuluję gospodarzom doskonale zorganizowanego wydarzenia. Powiat Pilski bardzo chętnie firmuje takie przedsięwzięcia, tym bardziej, że pomoc społeczna jest jednym z kluczowych zadań, jakie samorząd powiatowy realizuje. Osoby niepełnosprawne, podobnie jak ludzie zdrowi, tworzą pejzaż naszego powiatu i dlatego tak ważne jest, abyśmy potrafili i chcieli wspólnie spędzać czas – powiedział Kazimierz Wasiak, przewodniczący rady powiatu w Pile. Wraz z nim władze powiatowe reprezentowali w Łobżenicy wiceprzewodniczący rady Stanisław Wełniak, radna rady powiatu, Zdzisława Bosak – Kawa oraz wicestarosta Stefan Piechocki, który dodał: - Tegoroczny Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej został przygotowany na medal. Uśmiechnięte twarze głównych adresatów spotkania to najlepszy dowód, że impreza była udana.