Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
BIP

Powiat nieustannie inwestuje w drogi

Data: 15-05-2017    Drukuj     Udostępnij

Powiat nieustannie inwestuje w drogi Inwestycji drogowych w powiecie pilskim ciąg dalszy. W ostatnim czasie zakończone zostały zadania, związane z wymianą nawierzchni na drodze w Kruszewie, a także na odcinku Krzewina - Milcz, w Chrustowie, między Zawadą a Starą Łubianką oraz w Nowym Dworze. Zakończenie prac na tych odcinkach planowano na 30 czerwca, jednak wykonawca, POL-DRÓG Drawsko Pomorskie S.A., sfinalizował realizację zadania długo przed planowanym terminem.
 
Do 16 czerwca mają zostać domknięte prace na drogach w Czajczu, Gleszczonku, Ratajach, Luchowie, Miasteczku Krajeńskim, Gmurowie, na odcinku Głubczyn - Stare oraz Dębówko Nowe - Dębówko Stare.
 
To nie koniec inwestycji. Na 30 sierpnia planowane jest zakończenie działań związanych z wymianą nawierzchni na nową, bitumiczną na odcinku drogi między Głubczynem a Starym, Wysoką a Nową Rudną, Dębówkiem Nowym a Dębówkiem Starym, Łobżenicą a Trzeboniem a także w miejscowości Wysoka Mała.
 
Kolejne tegoroczne inwestycje będą wykonywane po rozstrzygnięciu przetargu, w którym otwarcie ofert przewidziano na 22 maja. Termin, jaki wskazano na realizację zadań, to koniec września.
 
Wśród zaplanowanych działań znalazła się też wymiana nawierzchni na drogach w miejscowości Rzadkowo, na odcinku z Zawady do Piły, w Róży Wielkiej, na odcinku Zawada - Stara Łubianka, w Mirosławiu Ujskim, Ługach Ujskich, Nowej Wsi Ujskiej, a także na kolejnym odcinku drogi Krzewina - Milcz.
 
W kilkunastu miejscowościach przewidziano wykonanie podwójnego powierzchniowego utrwalenia nawierzchni. Dotyczy to dróg: Śmiłowo - Zelgniewo, Dźwierszno - Gródek Krajeński, Dziegciarnia- granica powiatu, Krępsko - Stacja Płytnica, Stara Łubianka - Zawada, Klęśnik - gr. powiatu, Nowa Wieś Ujska do drogi wojewódzkiej nr 182, Ługi Ujskie - Stobno, Dąbki - Żelazno, Rudna – Stare oraz Kijaszkowo - Tłukomy. Termin realizacji tych zadań to sierpień tego roku.
 
Wcześniej, bo na 30 czerwca zaplanowano także oddanie do użytku chodnika przy drodze powiatowej nr 1161P w miejscowości Byszki oraz przebudowywanego chodnika przy drodze nr 1329P w Ługach Ujskich.
 
Koszt wymienionych inwestycji drogowych w 2017 roku wyniesie ponad 2,7 mln zł.
 
- Dla Powiatu Pilskiego kwestia dróg jest tematem priorytetowym. Zawsze będziemy ją traktowali z należytą powagą. W przypadku dróg chodzi bowiem nie tylko o komfort jazdy, ale przede wszystkim o bezpieczeństwo użytkowników – powiedział starosta pilski Eligiusz Komarowski.
 
- To dobrze, że tyle dróg zyska nową jakość. W tym roku inwestycje drogowe dominują, a to za sprawą pozyskanych środków zewnętrznych, jak również środków z budżetu powiatu, które udało się wygospodarować. Pomogło zaangażowanie starosty Eligiusza Komarowskiego oraz pozostałych członków zarządu. Ważne, że rada powiatu również widzi potrzebę inwestowania w zarządzane przez nas drogi. Dzięki zgodnemu współdziałaniu tych organów liczę, że w przyszłym roku również będziemy mogli przeznaczyć konkretne środki na ich poprawę. Mamy jeszcze sporo do zrobienia - powiedział wicestarosta Stefan Piechocki, który w zarządzie powiatu sprawuje pieczę nad drogami.