Uczniowie z Powiatu Pilskiego wezmą udział w Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego

Data: 27-04-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Julia Góra i Laura Żurek z Zespołu Szkół Gastronomicznych w Pile oraz Marcin Ciesielski i Patryk Zygmunt z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Pile będą reprezentować Powiat Pilski w Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego. Ich prace kwalifikacyjne pod hasłem „Stąd jesteśmy! Nasza Mała Ojczyzna w naszych marzeniach”, zostały najwyżej ocenione przez komisję powołaną przez Starostę Pilskiego Eligiusza Komarowskiego. W eliminacjach uczestniczyło 26 zespołów z większości szkół Powiatu Pilskiego.

- Zaprezentowane prace jednoznacznie dowodzą, że nasza młodzież jest bardzo zdolna i ma mnóstwo ciekawych, oryginalnych pomysłów. Jestem pod wrażeniem i dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w realizację tego projektu, z młodzieżą i nauczycielami na czele – powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

- Byłem zaskoczony kreatywnością młodzieży. Pomysły takie jak: planetarium, kino samochodowe, park rozrywki, wiszące ogrody, świecące drogi rowerowe wzbudziły wiele pozytywnych emocji wśród członków komisji. Były też idee bardzo zabawne - na przykład pomysł zbudowania windy do wnętrza ziemi, hodowli mitycznych zwierząt, czy fabryki, w której produkowane byłyby śpiewające parówki. Jestem ogromnie dumny, że mamy taką młodzież i jestem pewien, że wybrane zespoły zaprezentują nas godnie podczas obrad Sejmiku – powiedział wicestarosta Stefan Piechocki, przewodniczący komisji.

Sejmik Młodzieży Województwa Wielkopolskiego skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu całej Wielkopolski. Do projektu zaproszono starostów, w celu przeprowadzenia rekrutacji zespołów uczniowskich z danego powiatu. Przed uroczystą sesją Sejmiku, zakwalifikowane zespoły wezmą udział w seminarium, podczas którego zapoznają się z organizacją i funkcjonowaniem organów Województwa Wielkopolskiego.

Gratulujemy naszym reprezentantom i życzymy owocnych obrad Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego, który odbędzie się w czerwcu w Poznaniu.