Koncert Ani Wyszkoni - podsumowanie kampanii prozdrowotnej

Data: 04-03-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Koncert Ani Wyszkoni - podsumowanie kampanii prozdrowotnej

Gwiazda na zakończenie powiatowej kampanii prozdrowotnej

4 marca w Galerii VIVO odbyło się uroczyste podsumowanie kampanii prozdrowotnej Powiatu Pilskiego „Rakowi mówimy NIE. Profilaktyka=Zdrowie”, którego gwiazdą była Ania Wyszkoni. To było wspaniałe, pełne pozytywnego przesłania, spotkanie.

W ramach kampanii prozdrowotnej Powiatu Pilskiego przez wszystkie lutowe weekendy, w pilskich galeriach handlowych odbywały się spotkania, podczas których można było skorzystać z bezpłatnych porad lekarza, dietetyka i pielęgniarek. Wykonywane były również badania cieśnienia krwi, poziomu cukru we krwi, poziomu tkanki tłuszczowej w organizmie oraz prowadzona była nauka samobadania piersi. Z porad specjalistów skorzystało łącznie ponad 1000 osób.

- Kampania ta udowodniła, że tego typu działania są niezwykle ważne, że potrzebna jest ciągła edukacja, i to nie tylko najmłodszego pokolenia. Bardzo się cieszę, że z porad prozdrowotnych skorzystało tak dużo osób, a dla wielu był to właściwy impuls do zadbania o własne zdrowie, i zdrowie swoich najbliższych – mówi starota pilski Eligiusz Komarowski.

Kampania „Rakowi mówimy NIE. Profilaktyka=Zdrowie” jest jednym z elementów programu poprawy zdrowia publicznego, który Powiat Pilski realizuje od 2015 roku ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 i budżetu państwa.

- Powiat Pilski otrzymał blisko 2,4 miliona złotych na realizację tego programu (łącznie ze środkami dodatkowymi). Dzięki temu ponad 3 tysiące mieszkańców powiatu pilskiego skorzystało z  bezpłatnych  badań profilaktycznych w zakresie wczesnego wykrywania nowotworów płuc, jelita grubego i piersi. Ponadto, dla ponad 2 tysięcy uczniów mogliśmy przygotować konkursy i warsztaty na temat profilaktyki chorób nowotworowych i zdrowego trybu życia. Przeszkoliliśmy też lekarzy i pielęgniarki środowiskowe w tym zakresie oraz przeprowadziliśmy badania ankietowe mieszkańców powiatu pilskiego, na podstawie których stworzony zostanie raport epidemiologiczny. To było rzeczywiście duże wyzwanie, ale bez wątpienia, bardzo potrzebne naszym mieszkańcom – mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Podczas eventu podsumowującego kampanię prozdrowotną Powiatu Pilskiego, lekarz Marta Prałat i dietetyk Joanna Łogłoza mówiły o tym, jak dbać o własne zdrowie, była też degustacja zdrowych potraw, które przygotowywał mistrz kuchni Zenon Hołubowski oraz wspólne ćwiczenia z trenerami Calypso. Spotkanie uświetnił wspaniały koncert Ani Wyszkoni, która zaprezentowała swoje najbardziej znane przeboje oraz te, które już niebawem pojawią się na jej najnowszej płycie.

To było wspaniałe, pełne pozytywnego przesłania, spotkanie. Dziękujemy, że byliście razem z nami!