Taniec i teatr królowały w Młodzieżowym Domu Kultury „ISKRA"”

Data: 25-04-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Taniec i teatr królowały w Młodzieżowym Domu Kultury „ISKRA"”

Słowom uznania nie było końca. W niedzielę, 23 kwietnia zorganizowano kolejną imprezę promującą wspólne spędzanie wolnego czasu w Młodzieżowym Domu Kultury „ISKRA” w Pile. Tym razem były to prezentacje tancerzy uczęszczających na zajęcia do MDK i Szkoły Tańca ISKRA.

Dzieci i młodzież na co dzień zdobywają szlify pod czujnym okiem Elizy Sabik i Artura Dąbrowskiego. W niedzielne popołudnie oklaskiwały ich zachwycone rodziny i przyjaciele. Był w tym gronie również patron imprezy, Eligiusz Komarowski, starosta pilski: - Za nami wspaniała impreza. Podziwiałem wszystkich tancerzy – i tych najmniejszych, kilkuletnich, i znacznie starszych, bardzo utytułowanych, o których już nieraz słyszeliśmy. Duże gratulacje należą się zawodnikom, ale również rodzicom, trenerom i organizatorom gali. To były bardzo przyjemne, radosne chwile.

Prezentacje składały się trzech części. W pierwszej odsłonie tańczyły dzieci w wieku od czterech do siedmiu lat, które zaprezentowały swoim najbliższym sambę, cza-czę, polkę, walca angielskiego i rock’n rolla. W drugiej części pojawili się tancerze kategorii rekreacyjnych, którzy pierwsze starty turniejowe mają już za sobą. Zaprezentowali oni blok tańców standardowych i latynoamerykańskich. W trzeciej odsłonie zatańczyły pary sportowe, które na co dzień startują w międzynarodowych i ogólnopolskich turniejach. Tym razem zaprezentowały coś zupełnie wyjątkowego i niepowtarzalnego. Każda para miała za zadanie wykonać kopię lub parodię tańca jednego z najbardziej znanych duetów światowego formatu. Efekt był fenomenalny.

Młodzieżowy Dom Kultury „Iskra” tętni życiem na okrągło, nic dziwnego zatem, że inna duża impreza odbyła się zaledwie dzień wcześniej. Mowa o powiatowym konkursie recytatorskim pod nazwą „Cztery pory roku w wierszu”. Swoje prace deklamowały dzieci z klas IV-VI. Do zmagań przystąpiło dwudziestu recytatorów, reprezentujących SP nr 1, SP nr 2, SP nr 5, SP nr 12, SSP i ZS nr 2 (wszystkie z Piły), a także uczniowie ze szkół w Kaczorach, Falmierowie i pilskiego MDK. Uczestników podziwiał między innymi Przemysław Pochylski, etatowy członek Zarządu Powiatu w Pile.Świetnie się słuchało! – przyznał.

Konkurs wygrała Oliwia Bereda, która wyprzedziła Patrycję Delbowską (obie z SP nr 12 w Pile). Wyróżnienia otrzymały: Julia Glazik (SP nr 1), Nikola Żurek (SP nr 12) oraz Hanna Słowińska (MDK Piła).