Święto tańca w Ujściu

Data: 22-04-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Święto tańca w Ujściu

Już po raz czternasty w Ujściu obchodzono Międzynarodowy Dzień Tańca. 21 kwietnia br. w konkursowe szranki stanęło tu ponad trzystu młodych tancerzy. Wydarzenie wsparł Powiat Pilski.

Tancerze rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych. Łącznie na scenie zaprezentowało się 20 zespołów z różnych miejscowości Wielkopolski m.in.: z  Chodzieży, Budzynia, Kruszewa, Wyrzyska, Wronek, Kaźmierza oraz oczywiście Ujścia.

- W powiecie pilskim i w Ujściu impreza ta jest wielkim świętem tańca – od tego klasycznego poprzez ludowe, aż po nowoczesne. Obserwuję też, że z roku na rok konkurs ten cieszy się coraz większym zainteresowaniem, co świadczy o tym, że impreza ta jest bardzo potrzebna. W tym roku wybór zwycięzców był wyjątkowo trudny, ponieważ wszystkie zespoły prezentowały bardzo wysoki poziom. Serdeczne gratuluję wszystkim uczestnikom umiejętności i talentu, a zwycięzcom zdobytych nagród - powiedział Stefan Piechocki, wicestarosta pilski.

W grupie najmłodszych zaprezentowały się zespoły: Słoneczka z Ujścia, Zespół Taneczny przy WDK w Kruszewie, Impuls z Chodzieży, Tolija z Budzynia, Tip Top z Wyrzyska i Dynamik z Chodzieży. W tej kategorii pierwsze miejsce zajął Dynamik, drugie - Impuls, a trzecie - Tolija.

W grupie średniej wystąpiły:  Kleks z Wyrzyska, Mini Akcent z Chodzieży, Dance Girls z Kazimierza, Minionki z Wronek, Tolija z Budzynia i Puls z Wyrzyska. Zwyciężyła Tolija z Budzynia, drugie miejsce zdobyła grupa Mini Akcent z Chodzieży, a trzecie Kleks z Wyrzyska.

W grupie najstarszej zaprezentowały się: Perspektywa z Ujścia, Arabeska z Chodzieży, Tolija z Budzynia, Neo Team z Wronek oraz Czirliderki, Carpe Diem z Kaźmierza i Akcent z Chodzieży. W tej kategorii pierwsze miejsce zajął Neo Team, drugie - Arabeska, a trzecie - Carpe Diem.

Na zakończenie wystąpiły  pary taneczne z Młodzieżowego Domu Kultury „ISKRA” w Pile.

Wręczenia pucharów, medali oraz dyplomów dokonali: wicestarosta Stefan Piechocki, dyrektor UDK Przemysław Zdunek, przewodniczący Rady Miejskiej Ujścia Marek Jankowski, radny Rady Miejskiej Ujścia Janusz Chamarczuk i Magdalena Kozak-Jabłońska, nauczycielka muzyki i plastyki.