Logistycy z powiatu pilskiego będą się uczyć w Bolonii

Data: 23-03-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Logistycy z powiatu pilskiego będą się uczyć w Bolonii

Pierwsi uczniowie Szkoły przy Teatralnej w Pile już niebawem wyjadą na staż do Bolonii (Włochy). Poznawać tam będą pracę logistyka, w międzynarodowej firmie. Wyjazd możliwy jest dzięki środkom, które szkoła pozyskała z programu Erasmus+.

Wszystko do wyjazdu i pobytu młodzieży we Włoszech jest już zapięte na ostatni guzik. W dniach 16-17 marca w Bolonii przebywali dyrektor szkoły Piotr Halama i nauczycielka logistyki Daria Szostak. Prowadzili tam rozmowy z przedstawicielami firm logistycznych, w których uczniowie będą odbywać miesięczne staże zawodowe. Wspólnie z Pauliną Walacik, reprezentującą partnera projektu YouNet, sprawdzili też miejsce zakwaterowania naszych logistyków. Ponadto ustalono plan wycieczek – uczniowie odwiedzą m.in. Wenecję i Florencję. Wyjazd pierwszej 16-osobowej grupy wraz z dwoma opiekunami, zaplanowany jest na 1 kwietnia 2017r. Druga grupa uczniów wyjedzie w listopadzie.

- We Włoszech nasza młodzież będzie pracować w dużych firmach logistycznych, które z założenia są otwarte na działania międzynarodowe. Jestem pod ich ogromnym wrażeniem. To będzie dla uczniów niezwykle cenne doświadczenie, które później przyda im się w zawodowym życiu – mówi Piotr Halama, dyrektor Szkoły przy Teatralnej.

Program zagranicznych staży zawodowych dla uczniów realizowany jest przez Szkołę przy Teatralnej z programu Erasmus+, na który placówka otrzymała blisko 370 tys. złotych. Warto dodać, iż kolejne blisko 200 tys. złotych z programu Erasmus+, pozyskał  Zespół Szkół Gastronomicznych w Pile. Dzięki temu  lipcu tego roku, dwudziestu uczniów tej szkoły wraz z trzema opiekunami, wyjedzie na czterotygodniowy staż do Kordoby (Hiszpania), gdzie odbywać będą praktyki w zakładach gastronomicznych.