Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
BIP

Artystyczna podróż w Nowej Wsi Ujskiej

Data: 20-03-2017    Drukuj     Udostępnij

Artystyczna podróż w Nowej Wsi Ujskiej

W minioną sobotę w sali wiejskiej w Nowej Wsi Ujskiej odbyła się uroczystość zorganizowana przez miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich z okazji Dnia Kobiet. Było to wzruszające i artystyczne spotkanie.

Spotkanie prowadziła Alicja Hajt, szefowa koła oraz Krzysztof Szulejko. Wieczór uświetniły występy zespołu śpiewaczego „Kasztelanki” oraz zespołu tanecznego „Seniority”.

Gwiazdą wieczoru była Michalina Kowala, której występ był prezentem dla zebranych pań z okazji ich święta od Stefana Piechockiego, wicestarosty pilskiego.

Niespełna dwudziestoletnia skrzypaczka łącząca muzykę klasyczną z muzyką rozrywkową porwała publiczność zabierając ją w „muzyczną podróż”.

Michalina Kowala to studentka prawa na Wydziale Prawa i Administracji w Poznaniu oraz skrzypiec na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Gra na skrzypcach w Orkiestrze Teatru Polskiego w Poznaniu.

- Bardzo dziękuję za zaproszenie na ten miły wieczór. Niezmiernie się cieszę, że występ Michaliny tak bardzo spodobał się paniom. Osobiście poznałem Michalinę w styczniu, i od razu postanowiłem, że gdy tylko nadarzy się okazja, będę chciał ją sprowadzić do nas bo to talent, który trzeba pokazywać - powiedział Stefan Piechocki wicestarosta pilski.