Młodzi piekarze pokazali, co potrafią

Data: 19-03-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Młodzi piekarze pokazali, co potrafią

Trzcianka jest bardzo przyjazna dla piekarzy. Po raz kolejny właśnie tam, a konkretnie w wyróżnionej dwa tygodnie temu tytułem „Palladowy HIT 2016” piekarni Rogalik państwa Wiesławy i Janusza Dudków odbył się pokaz umiejętności uczniowskich w zawodzie piekarz. Czternastą edycję wydarzenia współorganizowały Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Trzciance oraz Cech Rzemiosł Różnych w Pile. Patronat honorowy nad pokazem objął Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

W zmaganiach wzięło udział kilkunastu uczniów praktykujących na co dzień w następujących piekarniach: Chrupek Franciszek Miedziński z Wysokiej, Piekarnia – Ciastkarnia Edmund Paprocki z Wyrzyska, Piekarnia Aleksander Dolczewski z Gostynina, Piekarnia Ciążyńscy z Gostynina, Rarytas Grzegorz Kurzajczyk z Piły i Rogalik z Trzcianki. – Poziom pokazu był bardzo wysoki. Młodzież rywalizowała między innymi w konkursach na najładniejszą chałkę, plecionkę, bułkę, drożdżówkę, jak również chleb okolicznościowy. Dzięki wsparciu przyjaznych instytucji, wśród nich Powiatu Pilskiego, udało się godnie uhonorować uczestników przedsięwzięcia – powiedział Jan Janczewski, starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Pile.

-Serdecznie gratuluję zwycięzcom. Jestem mile zaskoczony poziomem, kreatywnością i zaangażowaniem młodzieży biorącej udział w konkursie. Życzę dalszych sukcesów i wytrwałości, ponieważ zawód piekarza należy do bardzo wyczerpujących, wymagających pracy w nocy. Dlatego szczególnie dużo wytrwałości życzę paniom. Bardzo dziękuję organizatorom za zaproszenie na tegoroczną edycję konkursu i liczę, że spotkamy się za rok  – podsumował obecny na pokazie wicestarosta Stefan Piechocki.

Wyniki:

Najładniejszy eksponat artystyczny – krokodyl: Mateusz Pietrzak