Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
BIP

Konkurs Wiedzy Konsumenckiej: uczniowie z Wyrzyska najlepsi!

Data: 16-03-2017    Drukuj     Udostępnij

Konkurs Wiedzy Konsumenckiej: uczniowie z Wyrzyska najlepsi!

Po raz pierwszy w dziewięcioletniej historii Powiatowego Konkursu Wiedzy Konsumenckiej klasyfikację drużynową zdominowała reprezentacja Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku. W gronie pięciu największych znawców tematu znalazły się aż trzy uczennice z tej placówki. Szczególne słowa uznania należą się zwycięzcy – Michałowi Lewandowskiemu z Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Salezjańskiego w Pile, jedynemu mężczyźnie w czołowej piątce. Łącznie w imprezie wzięło udział 37 uczestników z dziesięciu szkół. Najlepsza trójka zapewniła sobie awans do Olimpiady Wojewódzkiej, która piątego kwietnia odbędzie się w Poznaniu.

Wydarzenie co roku organizowane jest w pilskim Starostwie, w Światowym Dniu Konsumenta (15 marca). Za każdym razem pojawia się również gość specjalny, który prowadzi prelekcję na temat związany z życiem konsumenta. Dziewiątą edycję Konkursu urozmaicił wykład st. sierż. Iwony Kropornickiej z Komendy Powiatowej Policji w Pile, który nawiązywał do zagrożeń czyhających na użytkowników internetu.

- Wszystkim zawodnikom serdecznie gratuluję fachowej wiedzy, która na pewno przydaje się w życiu codziennym. Dziękuję również opiekunom i nauczycielom, chętnym do kształcenia młodzieży w zakresie wykraczającym poza nauczanie obowiązkowe. Finalistom etapu wojewódzkiego życzę sukcesów na miarę waszych utytułowanych poprzedników – powiedział starosta Eligiusz Komarowski.

Zwycięzcy IX Powiatowego Konkursu Wiedzy Konsumenckiej:

  1. Michał Lewandowski – Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego w Pile
  2. Paulina Błauciak – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Pile
  3. Jowita Wyrobek – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku
  4. Aleksandra Kowalska – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku
  5. Aleksandra Płaczek – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku

Zwycięzca klasyfikacji drużynowej: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku