Umowa podpisana - wyrzyska szkoła bliżej pilskiej uczelni!

Data: 28-02-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Umowa podpisana - wyrzyska szkoła bliżej pilskiej uczelni!

Ostatni poniedziałek lutego był dniem szczególnie ważnym dla Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku. Tego dnia prowadzona przez Powiat Pilski placówka oświatowa zawarła umowę patronacką z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. Stanisława Staszica w Pile. Stosowne dokumenty podpisali rektor pilskiej PWSZ, prof. Donat Mierzejewski, starosta pilski Eligiusz Komarowski oraz dyrektor CKZiU w Wyrzysku Katarzyna Kosakowska.

Współpraca ma na celu podniesienie jakości kształcenia oraz zacieśnienie relacji między społecznością akademicką Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile a uczniami Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku. Opieka ze strony uczelni wyższej pozwoli na pogłębienie wiedzy, przybliżenie przyszłym studentom charakteru i specyfiki zajęć na studiach, a ponadto umożliwi współpracę Samorządu Uczniowskiego i Studenckiego oraz Szkolnego Koła Polskiego Czerwonego Krzyża z Instytutem Ochrony Zdrowia.

- Chcę podziękować panu rektorowi za otwartość i nieustanną wolę współpracy. Podpisana dzisiaj umowa udowadnia, że relacje na linii powiat - uczelnia układają się modelowo – powiedział starosta Eligiusz Komarowski. Warto przypomnieć, że 10 lutego PWSZ w Pile została uhonorowana przez Zarząd Powiatu w Pile zaszczytnym tytułem „Kryształowy Lider Sukcesu”.