Termin mija już w piątek! Powiatowy Urząd Pracy w Pile zaprasza do składania wniosków

Data: 27-02-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Zapraszamy do skorzystania z ofert pilskiego Urzędu Pracy, przygotowanych z myślą o osobach poszukujących zatrudnienia. Wnioski można składać tylko do piątku, 3 marca. – Gorąco zachęcam do sięgania po środki z Powiatowego Urzędu Pracy w Pile. To dla wielu osób znakomita szansa na rozpoczęcie własnej działalności, bądź na zdobycie bezcennego doświadczenia. Termin na zgłoszenia jest krótki, dlatego szczerze namawiam do zainteresowania się propozycją  – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski. Oto szczegóły dotyczące trzech propozycji:

Nabór wniosków o dofinansowanie podjęcia działalności gospodarczej dla osób bezrobotnych do 30 roku życia w ramach projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy  w powiecie pilskim (III)”, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Społecznego

Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 22 000,00 zł
Termin składania wniosków: do 3 marca 2017 roku

UWAGA!
Rozpatrywane będą wnioski kompletne i prawidłowo sporządzone.
Warunkiem przyznania dofinansowania w ramach projektu jest spełnianie przez wnioskodawcę łącznie poniższych kryteriów:

•  wiek poniżej  30. roku życia,
  •  pozostawanie w ewidencji PUP do 4 miesięcy,
  •  przynależność do kategorii NEET[1],
  •  możliwość udzielenia wsparcia wynika z ustalonego profilu pomocy i Indywidualnego Planu  Działania,
  • udostępnienie danych teleadresowych oraz pozwalających na identyfikację ze względu na
    płeć, status na rynku pracy, wiek, wykształcenie i sytuację gospodarstwa domowego.

Wnioski będą rozpatrywane według kolejności ich złożenia, do wyczerpania limitu środków.

Wnioski oraz kryteria dostępne są w Urzędzie (Punkt informacyjny oraz pok. 18) i na stronie internetowej www.pila.praca.gov.pl

1. Nabór wniosków w ramach projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy  w powiecie pilskim (III)", realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Społecznego o organizację staży:
    • 6 miesięcznych z deklaracją zatrudnienia po stażu na co najmniej5 miesięcy,
    • 5 miesięcznych z deklaracją zatrudnienia po stażu na co najmniej  4 miesiące,
    • 4 miesięcznych z deklaracją zatrudnienia po stażu na co najmniej  3 miesiące,
    • 3 miesięcznych z deklaracją zatrudnienia po stażu na co najmniej 30 dni lub bez
      deklaracji zatrudnienia.

Termin składania wniosków: do 3 marca 2017 roku.
Na organizowane miejsca stażu kierowane będą osoby spełniające łącznie poniższe kryteria:

•  wiek poniżej  30. roku życia,
  •  pozostające w ewidencji PUP do 4 miesięcy,
  •  przynależne do kategorii NEET[1],
  •  dla których wsparcie wynika z ustalonego profilu pomocy i Indywidualnego Planu Działania
    status na rynku pracy, wiek, wykształcenie i sytuację gospodarstwa domowego.

Preferowane będą: kobiety, osoby długotrwale bezrobotne, osoby z  niepełnosprawnościami oraz osoby o niskich kwalifikacjach.
Kompletne wnioski będą rozpatrywane według kolejności ich złożenia. Wnioski oraz kryteria dostępne są w Urzędzie (Punkt informacyjny oraz pok. 1) i na stronie internetowej pila.praca.gov.pl.

[1] Osobą bezrobotną z kategorii NEET, jest osoba w wieku 18-29 lat, która spełnia łącznie trzy warunki: nie pracuje (tj. jest bezrobotna, zarejestrowana w PUP w Pile), nie kształci się (tj. nie uczestniczy w kształceniu formalnym w trybie stacjonarnym) ani nie szkoli (tj. nie uczestniczy w pozaszkolnych zajęciach mających na celu uzyskanie, uzupełnienie lub doskonalenie umiejętności i kwalifikacji zawodowych lub ogólnych, potrzebnych do wykonywania pracy, przy czym weryfikacji podlega fakt: czy brała ona udział w tego typu formie aktywizacji finansowanej ze środków publicznych, w okresie ostatnich 4 tygodni).

1. Nabór wniosków w ramach projektu „Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych i poszukujących pracy  w powiecie pilskim (III)", realizowanego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Społecznego o organizację staży:
    • 5 miesięcznych z deklaracją zatrudnienia po stażu na co najmniej 4 miesiące,
    • 4 miesięcznych z deklaracją zatrudnienia po stażu na co najmniej 3 miesiące,
    • 3 miesięcznych z deklaracją zatrudnienia po stażu na co najmniej 30 dni, lub  bez deklaracji zatrudnienia.

Termin składania wniosków: do 3 marca 2017 roku.
Na organizowane miejsca stażu kierowani będą bezrobotni od 30. roku życia, należący do jednej z poniższych kategorii:

•  kobiety,
  •  długotrwale bezrobotni,
  •  osoby z niepełnosprawnościami,
  •  w wieku 50 lat i więcej,
  •  osoby o niskich kwalifikacjach.

Ponadto:

•  udostępnią dane teleadresowe oraz pozwalające na identyfikację ze względu na płeć, status
    na rynku pracy, wiek, wykształcenie i sytuację gospodarstwa domowego.