W Kaczorach judocy po raz czternasty

Data: 27-02-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

W Kaczorach judocy po raz czternasty

Tym razem kaczorska hala, bardzo przyjazna dla sportowców różnej maści, gościła młodych judoków. Dobiegł końca XIV Międzynarodowy Turniej Młodziczek, Młodzików i Dzieci o Puchar Wójta Brunona Wolskiego, organizowany przez Gminę Kaczory oraz tamtejszy UKS Leśnik. W gronie prawie trzystu uczestników wyróżniała się pięćdziesięcioosobowa grupa zawodników z Kaczor, Białośliwia i Piły – ośrodków, w których z powodzeniem sportowych talentów wyszukują Tomasz i Józef Jopkowie. Warto dodać, że ten pierwszy został niedawno wybrany do sztabu trenerskiego kadry Polski kadetów.

Jednym z głównych sponsorów UKS 3 Piła, największego klubu judo w regionie, od lat jest Powiat Pilski. - Łatwo zauważyć, że judocy z naszego powiatu osiągają coraz lepsze wyniki. W 2016 roku pilska „Trójka” zdobyła najwięcej punktów we współzawodnictwie młodzieżowym w swojej historii. Życzę, żeby poszła za ciosem. Kto wie, być może spełni się marzenie szkoleniowców i na Igrzyskach w Tokio pojawią się judocy z ziemi pilskiej? Byłoby wspaniale! - powiedział starosta Eligiusz Komarowski, który podczas sobotnich zawodów osobiście kibicował młodziutkim następcom Pawła Nastuli i Anety Szczepańskiej.