Pilscy żużlowcy zaprezentowani

Data: 27-02-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Pilscy żużlowcy zaprezentowani

Nadkomplet kibiców czarnego sportu uczestniczył w piątkowej prezentacji żużlowców Polonii Piła. Członkowie drużyny, która w poprzednich rozgrywkach na zapleczu ekstraligi zajęła wysokie, piąte miejsce, zebrali burzę braw w gościnnych wnętrzach Auditorium Maximum Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile. Żywiołowo reagującej widowni zaprezentowali się zawodnicy z pierwszego zespołu, a także najmłodsi adepci żużlowej sztuki. Swoje pięć, a nawet piętnaście minut mieli też żużlowcy i działacze dawnej Polonii. Ich obecność nie była przypadkowa: tego wieczora przypomniane zostały bowiem wydarzenia sprzed dwudziestu pięciu lat, kiedy ów ekscytujący sport na dobre powrócił do Piły. - Chcemy być jeszcze lepsi, celujemy w pierwszą czwórkę! - poinformował w swoim przemówieniu Tomasz Soter, młody i ambitny prezes Polonii.
- Sport żużlowy jest w naszym powiecie niezwykle popularny. Osobiście bardzo kibicuję żużlowcom pilskiej Polonii. Liczę, że nadal będziemy udanie współpracować i że obie strony będą z tej współpracy zadowolone. Życzę udanego sezonu!  - powiedział na spotkaniu z kibicami Eligiusz Komarowski, starosta pilski. Tego samego dnia, tyle że przed południem, przewodniczący zarządu powiatu oraz Henryk Stokłosa, największy w regionie przedsiębiorca i radny rady powiatu w Pile spotkali się z fanklubem żużlowców w schronisku dla zwierząt celem przekazania czworonogom kilkuset kilogramów obiecanej wcześniej karmy.

Zawodnikom Polonii Piła życzymy wielkich sukcesów w nadchodzącym sezonie. Pierwszy mecz ligowy już 9 kwietnia w Rzeszowie.