Rada w nowym składzie

Data: 18-02-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Rada w nowym składzie

Trzynastu członków Powiatowej Rady Rynku Pracy w Pile otrzymało nominacje z rąk starosty Eligiusza Komarowskiego podczas premierowego posiedzenia w siedzibie Starostwa. Kadencja nowej Rady potrwa do 2020 roku. Jej przewodniczącą została Grażyna Sobieraj, a zastępcą Wiesław Darul.

Już na pierwszym spotkaniu poruszono wiele istotnych dla Powiatu kwestii. Obecni rozmawiali o środkach, które w 2016 roku wydano z Funduszu Pracy i Europejskiego Funduszu Społecznego na aktywizację zawodową osób bezrobotnych oraz z Krajowego Funduszu Szkoleniowego na kształcenie zawodowe. Jak wynika z przedstawionych materiałów, aktywizacja bezrobotnych w ubiegłym roku kosztowała przeszło 11,6 mln złotych. Środki pozwoliły na zaktywizowanie 2356 osób. Z kolei na kształcenie ustawiczne przeznaczono 270 tys. zł, co umożliwiło ukończenie szkoleń i studiów podyplomowych 232 pracownikom zatrudnionym na terenie powiatu pilskiego.

Rada opiniowała również podział środków z Funduszu Pracy i Europejskiego Funduszu Społecznego na 2017 rok. Na aktywizację zawodową osób pozostających bez pracy Powiat Pilski otrzymał z obu źródeł ponad 7,1 mln zł. Rozmowy dotyczyły także planu szkoleń dla bezrobotnych oraz uruchomienia nowych kierunków kształcenia w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Łobżenicy (mechanik pojazdów samochodowych) i w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Pile (technik geodeta i betoniarz – zbrojarz).

- Nowej Radzie życzę wytrwałości. Wierzę, że jej pomysły wpłyną pozytywnie na dystrybucję środków przeznaczonych dla osób bezrobotnych oraz pomogą znaleźć kolejne korzystne rozwiązania dla rynku pracy w powiecie – powiedział starosta Eligiusz Komarowski.

Skład Powiatowej Rady Rynku Pracy:

Wiesław Dural – Zarząd Województwa Wielkopolskiego, Forum Związków Zawodowych,

Czesław Kamiński – Zarząd Regionu Wielkopolska NSZZ „Solidarność” O/Piła,

Małgorzata Krüger – Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych Województwa Wielkopolskiego,

Władysław Werhun – Związek Zawodowy Rolnictwa „Samoobrona”,

Zbigniew Ryczek – Wielkopolski Związek Pracodawców „Lewiatan”,

Iwona Żeleźniak – Cech Rzemiosł Różnych w Pile,

Ignacy Łosoś – Powiatowy Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych,

Jan Radka – Wielkopolska Izba Rolnicza,

Regina Rogacka – NSZZ Solidarność Rolników Indywidualnych,

Daniel Niżyński – Stowarzyszenie „Spełniamy Marzenia”,

Grażyna Sobieraj – Powiat Pilski,

Beata Ima – Gmina Ujście,

Donat Mierzejewski – PWSZ w Pile.