Podaruj 1% podatku na budowę pilskiego hospicjum

Data: 16-02-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Podaruj 1% podatku na budowę pilskiego hospicjum

Towarzystwo Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile od niemal dwudziestu lat zapewnia wszechstronną opiekę medyczną i społeczną nad osobami niepełnosprawnymi, chorymi przewlekle lub terminalnie oraz wspiera swoją wiedzą ich rodziny. Z pomocy Towarzystwa korzystają zarówno mieszkańcy Piły, jak również powiatu pilskiego i sąsiednich ziem.

- Od początku 2012 roku intensywnie zbieramy pieniądze na budowę hospicjum w Pile. Dzięki życzliwości władz miasta, mamy już wykupioną działkę nad Zalewem Koszyckim. Opracowaliśmy projekt budowlano-instalacyjny, który został zatwierdzony przez starostę pilskiego. Jesteśmy w trakcie ostatnich przygotowań pod kilkumilionową inwestycję – informuje Józefa Wiśniewska, wiceprezes Towarzystwa.

Chociaż zebrane pieniądze nie pokryją wszystkich kosztów budowy, to zapewnią niezbędny wkład własny. Jest on o tyle ważny, że starając się o jak największe dofinansowanie z funduszy unijnych oraz od innych fundatorów, często trzeba się wykazać odpowiednio wysoką ilością własnych środków.

Członkowie Towarzystwa bardzo proszą o pomoc we wspólnym tworzeniu naszego pilskiego hospicjum. Więcej informacji o tej szczytnej inicjatywie i innych formach wsparcia akcji znajduje się na stronie http://tpch.pila.pl/dary.