Radni byli zgodni

Data: 20-12-2012    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Radni byli zgodni

Bez głosu sprzeciwu Rada Powiatu w Pile przyjęła podczas środowej Sesji przygotowany przez Zarząd projekt budżetu na 2013 rok. – To budżet na miarę naszych możliwości – informował w swoim przemówieniu Starosta Pilski Mirosław Mantaj. Podjęta uchwała przewiduje dochody w kwocie nieco ponad 138,5 mln zł oraz wydatki wynoszące niemal 135,4 mln zł.

Szacowane zadłużenie Powiatu Pilskiego na koniec przyszłego roku ma wynieść 38,4 mln zł, a więc o 4,8 mln zł mniej niż obecnie. W związku ze spłacaniem zaciągniętych wcześniej kredytów inwestycyjnych, w nowym roku budżetowym Powiat podejmie się mniej kosztownych niż ostatnio, choć bardzo istotnych dla mieszkańców działań. W 2013 roku przewidziane są między innymi: termomodernizacja budynku internatu i hali sportowej przy Zespole Szkół im. S. Staszica w Pile, przebudowa drogi powiatowej Wysoka – Czajcze oraz budowa chodników w miejscowościach Kotuń, Byszewice i Osiek.

Najbliższa Sesja Rady Powiatu w Pile odbędzie się 31 stycznia 2013 roku.