Talenty pisarskie nagrodzone

Data: 18-12-2012    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Talenty pisarskie nagrodzone

Nie tylko z Piły, ale również z Szydłowa, Kaczor, Miasteczka Krajeńskiego, Białośliwia, Wyrzyska, Skrzatusza, Rzadkowa, Dziembowa, Mościsk, Glesna i Dębówka Nowego dotarły prace młodych autorów, którzy wzięli udział w konkursie „Stwórz własną książkę”. Łącznie do Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pile dotarło 51 pozycji, napisanych przez dzieci i młodzież, ale również powstałych dzięki współpracy rodzin, przyjaciół lub znajomych. Konkurs, odbywający się w ramach działań artystycznych i społecznych „Książka jest O.K!”, został podsumowany w piątek.

Nagrody wyróżnionym z satysfakcją wręczali: Przewodniczący Rady Powiatu Marian Martenka oraz Sekretarz Powiatu Wojciech Szutkowski. Przypomnijmy, że rolę jednego z honorowych patronów przedsięwzięcia „Książka jest O.K!” pełni Starosta Pilski Mirosław Mantaj.

A oto nazwiska laureatów i tytuły nagrodzonych książek:

• Zuzanna Riske (l.7), „Kociątko z ulicy”
  • Dawid Walczak (l.8), „Marzenia małego chłopca”
  • Magdalena Marta Wagner (l.8), „Przygody ciekawej książki”
  • Joanna Barańska (l.10), „Przygody Klary”
  • Marta Strzelec (l.10), „Życie pełne niespodzianek”
  • Julia Leciej (l.9), „Max i przyjaciele”
  • Zuzanna Jaśkiewicz (l.10), „Mój mały świat”
  • Norbert Danowski (l.10), „Nawet dziecko potrafi”
  • Natalia Kosik (l.10), „Nasza klasa IIID”
  • Zuzanna Grąbczewska (l.9), „Przygody Kici”
  • Agnieszka Kulza (l.10), „Wielka przygoda Zosi, Wojtka oraz Tomka”
  • Wiktoria Kotlarz (l.13), „Siła umysłu”
  • Aleksandra Kowalska (l.13), „W szponach rzeczywistości”,
  • Zuzanna Glamowska, „Księga życia”
  • Dominika Lignicka (l.15), „Nie wszystkie kwiaty zakwitają równocześnie”
  • Karolina Wysokińska (l.16), „Wiersze trzy”
  • Emilia Joachimiak (l.17), „Vanitas”
  • Aleksandra Grabowska (l.15), „Zimowy książe”

książki zbiorowe:

• Dawid Kołutkiewicz (l.15) i Jakub Kołutkiewicz (l.8), „W setną rocznicę zatonięcia Titanica…”
  • Amelka (l.1 - inspiracje), Nicola (l.5, - rysunki), Agnieszka (mama, tekst), Marcin (tata, skład komputerowy) – Chołota, „Bajka o łysym smoku”
  • Barbara Trusiewicz (tekst) i Stanisław Trusiewicz (ilustracje), „Żaba u fryzjera, sroka u jubilera i inne bajki z morałem, wzór na dobre obyczaje”
  • Mikołaj Janowski (l.7) i mama, „Kim chciałbym być”
  • Julia Zabel (l.11), Magdalena Zabel (siostra), Marzenna Zabel (mama), „Moje zapiski”
  • Małgorzata Lewandowska (l. 16), Izabela Lewandowska (l.14), „Zimne zwykłe czoło”

Wszystkim życzymy kolejnych sukcesów z piórem w dłoni!