Finisz prac na koniec roku

Data: 18-12-2012    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Finisz prac na koniec roku

Zakończenie prac remontowych na ulicy świętego Walentego w Wysokiej stało się faktem. Jak informuje Krzysztof Tomczyk, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Pile, inwestycję udało się zamknąć 12 grudnia: – Umową objęto odcinek drogi o długości 512 metrów. W ramach zadania wykonano frezowanie nawierzchni bitumicznej, ustawiono nowe krawężniki oraz wykonano nawierzchnię z mieszanki mineralno-asfaltowej – informuje dyrektor Tomczyk. W przyszłym roku planuje się jeszcze położenie ostatniej warstwy bitumicznej, czyli warstwy ścieralnej.

W ramach robót dodatkowych, remontom poddano również odcinki drogi powiatowej nr 1160P, w tym ulice: Lubińskiego i Strzelecką w Wysokiej. Łączny koszt prac wyniósł 303 tys. złotych.
Także w grudniu zakończono realizację dwóch pierwszych etapów budowy chodnika w Dziembowie. Mierzy on 455 metrów, a jego położenie, współfinansowane w połowie przez Gminę Kaczory kosztowało jak dotąd 110,5 tys. złotych. Wykonawca trzeciego etapu budowy zostanie wyłoniony jeszcze w grudniu. Niestety, niesprzyjające warunki pogodowe powodują, że zadanie będzie kontynuowane już w roku przyszłym.