W trosce o bezpieczne zakupy

Data: 05-12-2012    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

W trosce o bezpieczne zakupy

Gąszcz pułapek czeka na konsumenta w niejednym sklepie i punkcie usługowym. Sprawne poruszanie się nie tylko między półkami z towarem, ale również wśród wielu zawiłych przepisów wymaga dużej wiedzy. A ponieważ nie każdy ją posiada, takie spotkania jak wtorkowe seminarium, zorganizowane przez Rzecznika Praw Konsumentów w Starostwie Powiatowym w Pile, mają szczególne znaczenie. Adresatami konferencji były osoby powyżej pięćdziesiątego roku życia.

Oprócz Aleksandry Pęskiej – Powiatowego Rzecznika, swoją wiedzą ze zgromadzonymi podzielili się również Wioletta Biernacka i Mateusz Ossowski z Urzędu Komunikacji Elektronicznej w Warszawie, Andrzej Latosiński z Komendy Powiatowej Policji w Pile oraz Józef Grabowski, specjalista do spraw bezpieczeństwa i higieny pracy w pilskim Starostwie. Każdy z uczestników spotkania opuścił Salę Sesyjną bogatszy o informacje, które z pewnością będą przydatne nie tylko podczas gorączki świątecznych zakupów.