Podarowali siebie innym

Data: 30-11-2012    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Podarowali siebie innym

Nawet pięćdziesiąt litrów krwi przekazali dawcy, którzy w piątkowe przedpołudnie odebrali wyróżnienia w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Pile. Okazją do powinszowań było uroczyste spotkanie z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa. Wśród nagrodzonych pojawili się również uczniowie z pilskich szkół ponadgimnazjalnych, którzy sami nierzadko organizują zbiórki krwi. Tak jest na przykład w pilskim „Mechaniku”, gdzie płyn życia ochoczo oddaje zarówno młodzież, jak i nauczyciele.

W trakcie swojego przemówienia Starosta Pilski Mirosław Mantaj powiedział między innymi: - W uznaniu za wielki dar, jakim jest pomoc drugiemu człowiekowi poprzez oddanie własnej krwi, w imieniu społeczności naszego powiatu wyrażam Państwu szczere podziękowanie.

Organizatorami wydarzenia były: Powiat Pilski i Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Pile.

Odznaczeni i wyróżnieni podczas spotkania w pilskim Starostwie

• Odznaka honorowa PCK
- II stopnia: Teresa Myszkowska
- III stopnia: Anna Krzemińska, Krzysztof Moks, Mirosław Welc