Szybka diagnoza kluczem do zdrowia

Data: 27-11-2012    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Szybka diagnoza kluczem do zdrowia

Lepiej zapobiegać niż leczyć – to zasada, która nigdy nie straci na aktualności. Rozwinięciu owej myśli służyła zorganizowana w Wyrzysku poniedziałkowa konferencja, poświęcona zdrowiu kobiety. Wiodącym problemem poruszanym na spotkaniu był rak piersi – sposoby walki z nowotworem, a także wspomniana wcześniej profilaktyka. Podobnie jak w październiku w Pile, konferencję przygotowały: Wydział Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego oraz Wielkopolskie Centrum Onkologii w Poznaniu, jednak największy wkład w organizację wydarzenia wniósł Szpital Powiatowy w Wyrzysku Sp. z o.o.

Wykłady dla licznej grupy osób zgromadzonych w Sali Widowiskowej wyrzyskiej Szkoły Podstawowej prowadzili uznani lekarze: prof. Piotr Milecki, dr Janusz Skowronek i dr Agnieszka Dyzmann – Sroka. W przerwach uczestnicy mieli możliwość zmierzyć ciśnienie oraz poziom cukru we krwi. Z pewnością tak wartościową inicjatywę warto kontynuować w przyszłości.