"Piątka" była najlepsza

Data: 25-10-2012    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

"Piątka" była najlepsza

Zwycięstwem Szkoły Podstawowej nr 5 w Pile zakończyła się szesnasta edycja Pilskich Czwartków Lekkoatletycznych, przeprowadzona w sezonie 2011/2012. Podsumowania, w obecności organizatorów, dyrektorów placówek oświatowych i zaproszonych gości, dokonano wczoraj w pilskiej „Jedynce”. Uroczystość poprowadził wieloletni prezes Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej w Pile, Leszek Zieliński.

W spotkaniu uczestniczyli Prezydent Piły Piotr Głowski oraz Wicestarosta Pilski Bogusław Mikita. Tradycyjnie na podsumowanie dotarł również patron Ogólnopolskich Czwartków, medalista olimpijski z Moskwy, Marian Woronin, a wraz z nim Andrzej Szeląg, Członek Zarządu Stowarzyszenia „Sport Dzieci i Młodzieży”. Goście uhonorowali najlepsze szkoły zakończonego już sezonu. Wszyscy obecni mieli też okazję zapoznać się z osiągnięciami reprezentantów pilskiego regionu podczas ogólnopolskiego finału, który w czerwcu odbył się w Łodzi. Podczas Grand Prix Polski nasz zespół zdobył pięć medali, w tym jeden złoty, wywalczony przez Susanę Lachele z Zespołu Szkół w Miasteczku Krajeńskim.

Pilskie Czwartki Lekkoatletyczne to cykliczna impreza, organizowana od 1997 roku przez Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej w Pile z myślą o uczniach szkół podstawowych z naszego regionu. W cotygodniowych spotkaniach jesienią i wiosną na stadionie miejskim przy ul. Żeromskiego startuje średnio około 800 uczestników, którzy współzawodniczą w biegach na 60, 300, 600 i 1000 metrów, skokach w dal i wzwyż oraz w rzucie piłeczką palantową. – Chodzi o to, aby uczyć dziecko bawiąc i bawić dziecko ucząc – twierdzi Leszek Zieliński. I trudno się z nim nie zgodzić.

Wyróżnieni w XVI edycji Pilskich Czwartków Lekkoatletycznych (2011/2012)

• Punktacja generalna:

1. Szkoła Podstawowa nr 5 im. Dzieci Polskich w Pile (nauczyciel: Marcin Nowak)
2. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Staszica w Pile (nauczyciel: Dariusz Jańczak)
3. Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku (nauczyciel: Cezary Gdaniec)

• Punktacja szkół miasta Piły:

1. Szkoła Podstawowa nr 5 im. Dzieci Polskich w Pile
2. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Staszica w Pile
3. Zespół Szkół nr 1 im. Jana Brzechwy w Pile (nauczyciel: Marianna Rysiewska)

• Punktacja szkół regionu pilskiego:
1. Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku
2. Zespół Szkół im. Janusza Korczaka w Szydłowie (nauczyciel: Jowita Szpakowicz)