Tytuł Mistrza dla Dominiki

Data: 24-10-2012    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Tytuł Mistrza dla Dominiki

Sztuka recytacji wciąż jest żywa. O tym, jak potrafi być piękna i jak wielkie wzbudza emocje, mogli przekonać się wszyscy, którzy w piątek uczestniczyli w VI Powiatowym Konkursie Recytatorskim, zorganizowanym na terenie Zespołu Szkół w Starej Łubiance. Wzięło w nim udział 49 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, wybranych na podstawie etapów zorganizowanych w swoich placówkach. Najważniejszą nagrodę - tytuł Mistrza Recytacji otrzymała Dominika Lignicka z Zespołu Szkół w Szydłowie, która wspaniale deklamowała wiersz „Lilie” Adama Mickiewicza.

Występy młodych recytatorów oceniały jurorki: Zuzanna Przeworska, prezes Fundacji im. Agnieszki Bartol oraz Maria Bajerska z Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Pantaleona Szumana w Pile. Organizatorami Konkursu były: Starostwo Powiatowe w Pile, Urząd Gminy Szydłowo oraz Zespół Szkół w Starej Łubiance. Wydarzenie sfinansowały Powiat Pilski i Gmina Szydłowo.

Zwycięzcy VI Powiatowego Konkursu Recytatorskiego w poszczególnych kategoriach

Klasy I-III: Jakub Gapiński ze Szkoły Podstawowej w Morzewie za wiersz „Jaś Ananas” Jana Kazimierza Siwka

Klasy IV-VI: Weronika Popowska ze Szkoły Podstawowej w Morzewie za wiersz „Obraz z bocianem” Wandy Chotomskiej

Klasy gimnazjalne: Dominika Lignicka z Zespołu Szkół w Szydłowie za wiersz „Lilie” Adama Mickiewicza – Mistrz Recytacji 2012 roku

Nagrodę Specjalną Fundacji Literackiej im. Agnieszki Bartol za indywidualność recytatorską otrzymała Dominika Lignicka z Zespołu Szkół w Szydłowie.