Można już strzelać

Data: 22-10-2012    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Można już strzelać

Centrum Strzelectwa Sportowego „Tarcza” w Pile otwarło swe podwoje! Po miesiącach wytężonych prac obiekt przy alei Powstańców Wielkopolskich zyskał zupełnie nowe oblicze i jest już gotowy na przyjęcie chętnych do sprawdzenia swoich umiejętności.

- To imponująca inwestycja i obiekt na miarę naszych czasów – wielokrotnie dało się słyszeć podczas piątkowej uroczystości otwarcia Centrum. Wzięło w nim udział liczne grono gości, w tym pełniący rolę gospodarzy wydarzenia władze Miasta oraz reprezentanci Powiatu – Przewodniczący Rady Marian Martenka i Starosta Mirosław Mantaj. Oczywiście, nie mogło zabraknąć aspektów sportowych. O te zadbali reprezentanci Polski w strzelaniu do rzutków, Jakub Werys i Jakub Trzebiński, a także zawodnicy Klubu Sportowego Inter – Continental Piła: Milena Zarańska, Aleksandra Kiereta, Mariusz Jankowski, Cezary Janicki i Jakub Janicki. Pokaz swoich umiejętności i sprzętu zaprezentowali również pilscy Bracia Kurkowi.

Zrewitalizowane Centrum składa się z czterech podstawowych części: strzelnic do rzutków, strzelnic myśliwskich, strzelnicy sportowej i strzelnicy pneumatycznej. Inwestycja została dofinansowana przez Unię Europejską.