Porozumieli się z uczelnią

Data: 18-10-2012    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Porozumieli się z uczelnią

Kolejny ważny dzień w historii Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Tadeusza Kościuszki w Łobżenicy. Wczoraj, w obecności Starosty Pilskiego Mirosława Mantaja, dyrektor placówki, Lucyna Góra – Mrotek oraz profesor Adam Marcinkowski, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Staszica w Pile, uroczyście podpisali umowę o współpracy. Dokument określa formy współdziałania obu jednostek w zakresie edukacji z ratownictwa medycznego w klasie o tym profilu, która rozpoczęła funkcjonowanie wraz z nowym rokiem szkolnym.

Podpisanie porozumienia nie było jedynym istotnym wydarzeniem środowej uroczystości. Podczas spotkania uczniowie klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego, działającego w ramach ZSP w Łobżenicy, uczestniczyli w ślubowaniu. Ponadto dokonano awansu kadetów uczęszczających do starszych klas o profilu wojskowym. Na zakończenie obecni mogli podziwiać zabawny program artystyczny przygotowany z okazji Dnia Edukacji Narodowej. – To była bardzo dobrze zorganizowana i interesująca uroczystość – podsumował spotkanie Starosta.